online cvičení

logo ovoce do škol

Vybavení učebny F - Ch

EU

Program "Vzdělávání pro konkurenceschopnost"

EU

Projekt "Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi"

EU

Projekt "Společným vzděláváním k pevnějším sociálním vazbám III"

EU

Realizace energeticky úsporných opatření v objektu ŠJ při ZŠ a MŠ Horní Benešov

EU

Modernizace odborné výuky v ZŠ Horní Benešov

EU

Adrenalinový týden

stěna

Letošní  adrenalinový týden  absolvovalo 25 vybraných žáků z 8. a 9. třídy Základní školy Horní Benešov s polskými kamarády z družebního města Pszów od pondělí 13. do pátku 17. května 2013 v rekreačním středisku Březová u Rokytnice nad Rokytnou nedaleko Třebíče.
Našim žákům byl k dispozici nejintenzivnější program nazvaný Pandora plus, který obsahoval: vysoká lana, nízká lana, bungee-trampolíny (pomocí extra velké odrazové plochy a svazku bungee-lan, připevněných k vašemu úvazku, budete bezpečně skákat několik metrů vysoko a dělat dvojitá salta vpřed i vzad), lukostřelbu, střelbu ze vzduchovky, démonickou lanovku (sešup volným pádem do vody), skok do prázdna (dojdete až na okraj strže, připnete si k úvazku lana, zamáváte kamarádům, nádech, rozběh, odraz, chvíle volného pádu, přetížení...to nejde moc popsat, to se musí zažít!), zorbing, paintball (paintball je moderní, rychle rozvíjející se adrenalinový sport nebo hra, kde není důležitá fyzická kondice nebo síla, ale především schopnost se správně rozhodnout a nebát se riskovat. Paintball je týmová hra, tudíž je důležitá komunikace mezi hráči a také správná taktika. která je klíčem k úspěchu. Paintball je plný napětí a vzrušení, dobrodružství a především báječné zábavy), airsoft (airsoft používá reálné repliky zbraní, kuličky jsou však podstatně menší a neobsahují barvivo. Hra je proti paintballu více o taktice, vyčkávání a týmové spolupráci v boji, je zde mnohem více používán ARMY styl. Arzenál airosftových zbraní tvoří na Březové převážně manuální brokovnice, rafty (na raft se vejde až šest lidí a domluvit se v takovém počtu aby všichni pádlovali stejně je pro některé posádky velmi tvrdý oříšek), lezecké stěny (s úctyhodnou výškou 15 metrů, umístěné na vysoké věži), Jákobův žebřík (specialita, která dokonale prověří nejen vaši motoriku, ale také vaše komunikační schopnosti a schopnost spolupráce).

zorbing

Žáci byli ubytováni ve srubových chatách, kromě vysokolanového centra, paintballu a dalších specialit, středisko Březová nabízí další možnosti sportovního vyžití. K dispozici jsou například pingpongové stoly, bazén (avšak letos nebyl ještě vzhledem k poměrně chladnému počasí napuštěný), hřiště nebo také malá posilovna.
Prostě celý týden byl nabitý zážitky, adrenalinem, napětím, očekáváním, obavami, strachem a překonáním sebe sama. Všichni si užili celý týden do posledního okamžiku, někteří týdenní pobyt zde srovnávali s loňskými zážitky, ostatní si vychutnávali nové prožitky.

zpracováno podle slohových prací účastníků

<< Zpět

© Základní škola Horní Benešov
web & design: Lenka Kuchařová 2010 e-mail: kucharova.zshb@seznam.cz