Akce školy duben 2014

Na pracovní činnosti jezdíme do Bruntálu...

pracovní čin.

Každý druhý čtvrtek jezdí naši deváťáci odpoledne do Bruntálu na SPŠOA do dílen, kde absolvují výuku pracovních činnosti.
Vzhledem k tomu, že ve třídě je dvanáct dívek a pouze tři chlapci, dochází při praktické části výuky poměrně často k humorným situacím.
Kromě toho, že se naši žáci naučí pracovat s řemeslnými nástroji, většinou se všichni i dost nasmějeme. Musím ale konstatovat, že některé dívenky jsou moc šikovné, nejlépe se ale k dílu umí postavit chlapci. Naši žáci se ve druhém pololetí školního roku přesunuli z kovodílny na dílnu dřevařskou, a jak jim to jde, posuďte podle přiložených fotografií sami.

Autorské čtení

děsuplné povídky

Kdo je Chaim? Proč nemůže jít Jirka do lesa? Co chce Lukáš? Proč nemá Katka ráda zvířata? Jakou úlohu v tom všem hraje smetanově bílý labrador?
Odpovědi na uvedené otázky naleznete v knížce nazvané "Děsuplné povídky" od spisovatele Jana Opatřila. Pan spisovatel – sympatický mladík, který vytvořil naprosto tajemnou atmosféru - totiž navštívil naši školu a knížku nám prostřednictvím tzv. autorského čtení představil.
Čtení a zároveň beseda proběhly 28. dubna 2014 a ve škole jsme absolvovali dvě "sezení" – nejprve pro 6. a 7. třídu, po krátké přestávce následovalo čtení pro starší žáky z 8. a 9. třídy.
"Děsuplné povídky" tvoří jedenáct hrůzostrašných povídek, které jsou určeny pro všechny milovníky hororu.
Po besedách následovala autogramiáda, při níž si mohli naši žáci knížku zakoupit.

A že to bylo fakt "děsuplné" dokumentují fotografie a videa z místa činu.

Videa naleznete zde >>

den země

V pátek 25. dubna 2014 se žáci od 5. do 9. třídy vydali do Bruntálu do městského parku, kde Středisko volného času Bruntál připravilo akci ke Dni Země. Žáci se na místě rozdělili do skupinek a společně obcházeli jednotlivá stanoviště, kde plnili zadané úkoly a odpovídali na otázky. Za správná řešení získali razítko a na závěr akce mohli razítka vyměnit za sladkosti. Protože stejná akce zde byla již v loňském roce, věděly mnohé děti, co je čeká.
Závěrem jsme se zaposlouchali do hudebního vystoupení polských dívek, které v rámci Dne Země navštívily Bruntál.
Počasí nám vydrželo, akce se povedla ke spokojenosti všech zúčastněných.

Microsoft Office Arena

office aréna

Dva žáci naší školy se dostali až do krajského kola soutěže Microsoft Office Arena. Iveta Rychtáriková (9. třída) a Michal Repák (8. třída) úspěšně zvládli školní kolo soutěže, kde měli naplánovat dvoudenní školní výlet dle svého přání, ale museli se vejít do 50 000 Kč. Aby to nebylo tak jednoduché, vše muselo být pečlivě propočítáno v programu Excel, v programu Word museli mít sepsaný celý výlet a v prezentaci v programu PowerPoint museli předvést lákavou prezentaci. Svým skvělým výkonem rovnou postoupili do krajského kola, které se odehrálo 15. dubna v Ostravě. Zde obdrželi přesné zadání, které měli co nejlépe napodobit. Opět využívali tři programy z dílny Microsoftu, Word, Excel a PowerPoint. Jak si vedli v konkurenci 12 nejlepších z celého kraje, se dozvíme koncem dubna.

Mgr. Roman Imrich, učitel

VOLNÁ PRACOVNÍ POZICE - UČITEL/KA V MŠ

VOLNÁ PRACOVNÍ POZICE - ASISTENT PEDAGOGA

POVINNÁ DOCHÁZKA PŘEDŠKOLÁKŮ - NOVINKY V MŠ

Termíny prázdnin ve školním roce 2017 - 2018

• • •

NEVYŠLO NA VAŠE DÍTĚ VOLNÉ MÍSTO V MATEŘSKÉ ŠKOLE?

Řešení najdete u nás!

FOTOGALERIE ZŠ i MŠ zde
rajče foto

NOVÁ FOTOGALERIE MŠ zde