Akce školy duben 2016

Žáci základní školy navštívili Osvětim a tábor Březinka

Základní škola v Horním Benešově zorganizovala pro 8. a 9. třídu výchovně vzdělávací exkurzi do polské Osvětimi. Žáci navštívili místo bývalého nacistického koncentračního tábora, jenž se stal symbolem vyvražďování lidstva, teroru, ztráty lidské důstojnosti a holocaustu.
Žáci o tuto problematiku, která je na základních školách zařazena do tematických plánů dějepisu, literatury či občanské výchovy, projevují velký zájem. Proto také bedlivě poslouchali podrobný a poutavý výklad skvělých průvodců.
A jaká byla reakce osmáků a deváťáků po návratu?
"Viděli jsme spoustu věcí jako například boty, kufry, hračky, nádobí, oblečení a fotografie vězňů, kteří v Osvětimi byli. Co nás asi nejvíce dostalo, bylo to, když jsme viděli jejich ostříhané vlasy. Byly to kupy a kupy vlasů!! A ty pece! Myslíme si, že toto místo by měl navštívit každý, aby si uvědomil, že i sedmdesát let po skončení války je nutné podobné věci vidět, abychom udělali vše, co je v našich silách, aby se už válka nikdy neopakovala...".
Přestože bývalý koncentrační tábor působí opravdu tísnivě, všichni účastníci se shodli na tom, že exkurze byla velice zajímavá, přínosná, a že právě i v dnešní době je potřeba taková místa navštěvovat a o zmiňované problematice hovořit.

Mgr. Roman Imrich, učitel D - Z

Den Země - 4. B

den země 16

Žáci třídy 4. B Základní školy v Horním Benešově se dne 22. dubna 2016 zúčastnili v rámci oslavy svátku Dne Země úklidu památníku nad firmou Hobes.
Celkem jsme nasbírali 5 velkých pytlů odpadu. Až bylo uklizeno, tak jsme si společně všichni opekli špekáčky.
Aktivní účast na zlepšení životního prostředí vybízela žáky k ohleduplnému chování k přírodě a sloužila k připomenutí svátku Dne Země, který se každoročně slaví 22. dubna jako ekologicky motivovaný den, upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí a na nutnost jeho ochrany.

Mgr. Martin Polok, třídní učitel 4. B

Velké finále ve Street Hockey bylo i pro nás

V minulých článcích jsme Vás informovali o naší cestě do Velkého finále. Bohužel naše cesta skončila na hokejkách Lichnova. Těžce jsme se smiřovali s tím, že letos se do finále nepodíváme. Štěstí se však na nás usmálo v podobě pozvánky od pořadatelů jako náhradního týmu.
Ve čtvrtek 21. 4. jsme se tedy vydali pod vedením Mgr. Romana Imricha do Ostravy. Sice jsme si museli přivstat, ale stálo to za to. Při prezentaci všichni hráči nafasovali parádní trička s logem soutěže a další drobné dárkové předměty. Po slavnostním zahájení a vystoupení mažoretek začaly první zápasy. Některé školy si s sebou vzaly i své fandy a hala SC Dubina bouřila mohutným povzbuzováním. Systém turnaje byl krutý – porážka znamenala konec nadějí. Náš tým byl nalosován do třetí vlny zápasů a soupeřem se stal tým z Rožnova.
První poločas se hra přelévala na obě strany a hra byla vyrovnaná. Naši koncoví hráči však měli smůlu v proměňování šancí, takže v polovině zápasu to bylo 1:0 pro soupeře. Jako tradičně Honza Černík v bráně čaroval, bohužel střelci se k němu nepřidali, a tak jsme už jenom inkasovali a zápas prohráli 6:0. Ovšem atmosféra a vše kolem bylo úžasné a my to poprvé zažili na vlastní kůži. Setkali jsme se i s čerstvými mistryněmi ČR ve florbale, které uspořádaly malou autogramiádu. Ačkoliv jsme skončili v poli poražených, na florbal jsme nezanevřeli a podívali se i na další zápasy. Je skvělé, že nám vedení školy umožnilo se zúčastnit a zapojit do florbalových bitev. Hlavně teď víme, že budeme-li dostatečně trénovat (kroužek florbalu každou středu), můžeme se i v příštím roce dostat do finále. Ráda bych poděkovala všem hráčům, kteří se podíleli svou účastí v zápasech, za vzornou reprezentaci školy.
Složení družstva ve finále: Adam Cileček (5. tř.), Jan Černík, Pavel Černík, Radek Premus (6. tř.), Tomáš Kocourek, Šimon Svoboda (7. tř.)
.

Mgr. Zuzana Holušová, učitelka TV

Divadelní představení v MŠ

Vážení rodiče,
v pondělí 18. 4. 2016 proběhne v naší MŠ divadelní představení
pohádka "Jaro s veverkou".
Na divadlo vybíráme 35 Kč.

Máme ve škole básníky?

je to malé štěňátko.
Štěňátko se jménem Alík,
dosteneme za něj balík.
Balík to je hodně velký,
nevleze se do kabelky.
Štěně není vůbec rádo,
že musí být hned prodáno.

Viktorie Brázdová, Kristýna Dobešová, Vendula Krasulová a Vanesa Speváková (6. tř.)

Absolvovali jsme předfinále ve Street Hockey 2016

street hockey 2

Co je to Street Hockey 2016? Jedná se o masový hokejový turnaj, který je určen žákům do 13 let.
Naši školu reprezentovalo v předfinále družstvo chlapců ve složení Adam Cileček (5. tř.), Jan Černík, Pavel Černík, Tomáš Kret, Radek Premus (všichni 6. tř.), Tomáš Kocourek, Šimon Svoboda (oba 7. tř.).
V pátek 1. dubna jsme vyrazili do Lichnova s cílem vybojovat postup do velkého finále ve Street Hockey 2016. Správně nažhaveni jsme dorazili do tělocvičny, kde už nás nedočkavě vyhlíželi soupeři. Naši hráči věděli, že jedině výhry nás mohou posunout do finále. Bohužel páteční dopoledne nás nezastihlo v nejlepší formě. První poločas byly síly vyrovnané a stav 1:1 tomu také odpovídal. V druhé polovině však už dávali góly jenom soupeři a my první zápas prohráli 3:1. Následovala přestávka, ve které jsme doplnili síly a před námi byl rozhodující druhý zápas. Jedině vítězství by znamenalo ještě šanci vybojovat prodloužení utkání. Zřejmě jsme vítězství moc chtěli a v zápalu boje jsme trochu pozapomněli na obranu. Následkem toho byl rychlý gólový náskok soupeře, který se nám už nepodařilo vymazat. Nakonec jsme alespoň v závěru zkorigovali nepříznivé skóre na 7:2.
Velkého finále se tak nedočkáme, ale co není letos, může být příští rok. I přes porážku se naši hráči snažili ze všech sil, za což jim patří velký dík.

Mgr. Zuzana Holušová, učitelka TV

POVINNÁ DOCHÁZKA PŘEDŠKOLÁKŮ - NOVINKY V MŠ

Termíny prázdnin ve školním roce 2017 - 2018

• • •

NEVYŠLO NA VAŠE DÍTĚ VOLNÉ MÍSTO V MATEŘSKÉ ŠKOLE?

Řešení najdete u nás!

FOTOGALERIE ZŠ i MŠ zde
rajče foto

NOVÁ FOTOGALERIE MŠ zde