Akce školy leden 2017

Malé florbalistky bojovaly v kraji

Již od začátku září se žákyně 1. stupně postupně seznamovaly s florbalem. Ze začátku hokejky chvílemi držely jako smeták, ale postupně se zlepšovaly, Děvčata poctivě trénovala ve svém volném čase každé úterý. Střelba, přihrávky a tah na branku byly hlavní součástí tréninků. Ze začátku chodilo hodně žákyň, ale postupně se vykrystalizovala závěrečná sestava pro zápasy. Protože nebylo v okrese dost dívčích družstev, naše družstvo postoupilo přímo do krajského kola, které se konalo 30. ledna v Ostravě – Dubině.
Pod vedením Mgr. Romana Imricha holky bojovaly, běhaly a střílely seč mohly. Kristýna Lantová v bráně čarovala a svými zákroky zachránila spoustu gólů. Bohužel nasazení na vítězství nestačilo a my nakonec skončili na 4. místě v kraji.
Děvčatům patří poděkování za bojovnost a úsilí s jakým se do trénování i bojů zapojily.
Složení družstva: Iva Kozelková, Kristýna Lantová, Štěpánka Monsportová,(všechny z 5. A) Alexandra Koňaříková, Tereza Maderová, Diana Láčíková, Klára Hušková, Tereza Vaňková, (žákyně 5. B) a Michaela Pelcová (4. třída).

Mgr. Zuzana Holušová, učitelka TV

Smím prosit?

V sobotu 21. ledna 2017 se konal společenský ples, který pořádalo SRPDŠ při ZŠ a MŠ Horní Benešov.
Na plese se ujali rolí uvaděčů, kteří vítali a odváděli plesové hosty ke stolům, žáci současné deváté třídy.

• • •

Děti z mateřské školy na lyžařském výcviku

lyžák mš 2017

Hned se začátkem nového kalendářního roku v týdnu od 9. 1. do 13. 1. 2017 se zúčastnilo 19 dětí z mateřské školy lyžařského výcviku ve SKI AREÁLU KARLOV. Denně jsme s dětmi dojížděli autobusem do Karlova, kde už na nás čekal tým instruktorů. Instruktoři nám pomáhali připravit děti na lyžařský výcvik. Po obutí lyžařských bot jsme s dětmi šli na lyžařský svah, kde jim instruktoři pomáhali se zacvaknutím lyží.
Každý den před lyžováním děti čekala rozcvička na zahřátí a protažení svalů. Po ranní rozcvičce se děti začaly učit základům lyžování pod vedením několika zkušených instruktorů. Děti byly na svahu hodinu a po hodině se odebraly do dětského koutku na teplý čaj a dobrou svačinku. Když se děti posílily svačinkou, tak se odebraly zpět na svah, kde do 11 hodin lyžovaly a následně se chystaly na odjezd do mateřské školy.
Organizace kurzu byla výborná, usměvavé a trpělivé instruktory si děti velmi rychle oblíbily. Během pěti dnů se děti zábavnou formou učily základům lyžování. Bylo radostí pozorovat malé lyžaře, jak se den ode dne ve svých lyžařských dovednostech zlepšují, zvládají jízdu na lyžích. Celým týdnem je provázel velký plyšový maskot "ježek Kája". Poslední den se konal lyžařský závod. Všichni lyžaři získali diplomy za získané lyžařské dovednosti. Velké poděkování patří všem příjemným a obětavým instruktorům, kteří dětem pomáhali při jejich prvních lyžařských zkušenostech. Celá tato akce se setkala s velkým ohlasem a v příštím školním roce si ji rádi zopakujeme. Všechny fotografie jsou k nahlédnutí na našich webových stránkách.

Lenka Ježová, učitelka MŠ

Lyžařský výcvikový kurz 2017

lyžák zš 2017

Rok se s rokem sešel a naši školu čekal další skvělý týden na horách. Zúčastnili se ho žáci šesté, sedmé, osmé třídy a pár "deváťáků". V sobotu, 7. ledna jsme se všichni sešli na autobusové zastávce a vyrazili směr Karlov. Po náročném výstupu do kopce na penzion Roháč nás konečně čekal oběd, ubytování a poučení o bezpečnosti.
Lyžovat se začalo v neděli dopoledne, a protože někteří z nás stáli na lyžích a na snowboardu poprvé, v úterý byl odpočinkový den. Na každý večer jsme měli připravený program ve formě hry "Ostrov pokladů". Vše pro nás připravil a nachystal Michal Klich. Řešili jsme křížovky, morseovky a nechyběla ani trocha tělocviku.
Pátek, poslední den lyžování, se nemohl obejít bez tradiční soutěže ve slalomu. A výsledky?
Snowboardisté: 3. místo - Jan Černík, 2. místo – Radek Premus, 1. místo – Ota Brežák. První skupina lyžařů: 3. místo – Jana Karafiátová, 2. místo – Alena Raková, 1. místo – Šimon Svoboda. Druhá skupina lyžařů: 3. místo – Vendula Žižková, 2. místo – Daniel Duškevič, 1. místo – Denisa Vaňková. Třetí skupina lyžařů: 3. místo – Jana Ledabylová, 2. místo – Tereza Karafiátová, 3. místo – Petra Karafiátová.
Velké díky patří učitelům, kteří se o nás celý ten týden starali – paní Martině Chamrádové, paní Ivoně Kozelkové, panu Zdeňku Žandovi, paní Evě Krskové, paní Zuzaně Holušové a Michalu Klichovi. Všem se nám tam moc líbilo a myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že se těším na příští rok. :)

Denisa Vaňková, žákyně 8. třídy

VOLNÁ PRACOVNÍ POZICE - UČITEL/KA V MŠ

VOLNÁ PRACOVNÍ POZICE - ASISTENT PEDAGOGA

POVINNÁ DOCHÁZKA PŘEDŠKOLÁKŮ - NOVINKY V MŠ

Termíny prázdnin ve školním roce 2017 - 2018

• • •

NEVYŠLO NA VAŠE DÍTĚ VOLNÉ MÍSTO V MATEŘSKÉ ŠKOLE?

Řešení najdete u nás!

FOTOGALERIE ZŠ i MŠ zde
rajče foto

NOVÁ FOTOGALERIE MŠ zde