Akce školy leden 2020

Dějepisná olympiáda

V letošním roce se uskutečnil 49. ročník dějepisné olympiády s tematickým zaměřením: "Dlouhé století se loučí (1880 – 1920)" pro žáky 8. a 9. ročníku. Školního kola se zúčastnilo celkem 11 žáků, z nichž bylo 6 úspěšných řešitelů. Do okresního kola postoupili 3 úspěšní řešitelé s největším počtem bodů. Byli jimi Stanislava Kubačáková (9. tř.), Kristýna Zajacová(9. tř.) a Jan Palánek (8. a).
Kristýna, Stanislava a Jan vyrazili v úterý 14. ledna 2020 změřit své síly do okresního kola, které se odehrávalo, jako již tradičně, v SVČ Méďa v Krnově. Všichni tři si vyzkoušeli, jaká je konkurence, a jaké to je, proti ní obstát.
Okresní kolo olympiády zvládli naši žáci se ctí, ale okresní kolo bylo pro všechny tři reprezentanty konečným.
Všem řešitelům, zvláště Stanislavě, Kristýně a Janovi, děkuji za účast a snahu.

Mgr. Roman Imrich

Lyžařský kurz MŠ

Již čtvrtým rokem jsme se s dětmi z velké třídy zúčastnili lyžařského výcviku ve Ski areálu Karlov pod Pradědem. Lyžařský kurz probíhal v týdnu od 13. do 17. 1. 2020. Všechny děti se na lyžařský výcvik těšily a lyžování pro ně bylo zábavou. Půlka skupiny byla tak zdatná, že jezdila na vleku a sjížděla velký kopec. Všem dětem se na výcviku dařilo a všechny děti byly velmi šikovné. Lyžování se pro děti stalo zábavou a oblíbeným zimním sportem. Poslední den se konal lyžařský závod, za který byly všechny děti odměněny diplomem. Velké poděkování patří všem příjemným a obětavým instruktorům, kteří dětem pomáhali. Příští rok si lyžařský kurz rádi zopakujeme. Všechny fotografie jsou k nahlédnutí na našich webových stránkách.

Bc. Lenka Kynclová, vedoucí učitelka MŠ

• • •

"Co všechno je na obloze"

Právě tento název dal své přednášce Jan Blažek, student oktávy bruntálského gymnázia. Akci jsme uspořádali v rámci Fyzikálně-chemického kroužku, ale pozvání dostaly i ostatní děti z naší školy. V pondělí 20. ledna jsme se sešli v učebně fyziky-chemie a byli jsme zvědaví na informace o vesmíru.
Honza měl připravenou moc pěknou prezentaci a bylo vidět, že toto téma je jeho velkým koníčkem. Některé informace děti znaly, ale většina pro ně byla nová.
Probrali jsme naši sluneční soustavu včetně planet, měsíců a Slunce; Mléčnou dráhu, mlhoviny, souhvězdí. Mrkli jsme se na zoubek jednotkám času v mezihvězdném měřítku a po více než 50 minutách jsme odcházeli zase o něco chytřejší.

Honzovi moc děkujeme, protože to byl právě jeho nápad přednášku uspořádat a těšíme se zase někdy na viděnou.

Mgr. Beata Dostálová, vedoucí kroužku

Lyžařský výcvikový kurz 2020

Na lyžařský výcvikový kurz jela šestá a sedmá třída. Odjížděli jsme v sobotu 11. ledna do penzionu Roháč v Karlově. Po příjezdu jsme měli oběd, potom jsme si vybalovali kufry a k večeru jsme měli poučení o bezpečnosti. V neděli ráno jsme šli po snídani na svah a rozdělili nás do skupin. Odpoledne jsme byli na svahu a dělali jsme srandičky na lyžích, k večeru jsme se rozdělili do týmů, ve kterých jsme pak celý týden hráli hry. Bylo pondělí a my jsme byli celý den na svahu, večer jsme hráli hry. V úterý jsme měli odpočinkový den. Dopoledne jsme byli na bazéně a odpoledne jsme šli na procházku, potom jsme hráli hry. Ve středu jsme byli na svahu a měli jsme půjčené snowboardy. Ve čtvrtek odpoledne jsme jeli závody a užívali si jedno z posledních lyžování. A najednou tu byl pátek, náš poslední den lyžování. Nikomu se nechtělo domů a všichni jsme byli smutní. Celý den jsme jenom volně lyžovali, pak jsme si zabalili kufry a po večeři bylo vyhlášení her a závodů. Večer jsme měli tu nejlepší diskotéku, na které jsme si dali "šampáňo". Pak byla sobota, den odjezdu. Rychle jsme se nasnídali, uklidili pokoje a dobalili poslední věci. Odjeli jsme zpátky domů. Byl to úplně nejlepší lyžaský kurz, na který budeme určitě všichni rádi vzpomínat.

Martina Kleinová, žákyně 6. třídy

online výuka

google classroom

dm software

KONTAKTY NA VEDENÍ ŠKOLY
775 318 429 - ředitel školy
739 206 429 - zástupce ředitele školy

• • •

Konzultační hodiny metodika prevence a výchovného poradce budou od 9. 11. 2020 do odvolání probíhat pouze po předchozí telefonické domluvě v obvyklých časech..

Termíny prázdnin ve školním roce 2020 - 2021

FB stránka školy

FOTOGALERIE ZŠ i MŠ zde
rajče foto

NOVÁ FOTOGALERIE MŠ zde
rajče foto

• • •

Konzultace školního metodika prevence, Mgr. Beaty Dostálové: každé pondělí od 14.00 - 15.00 hodin.

POVINNÁ DOCHÁZKA PŘEDŠKOLÁKŮ - NOVINKY V MŠ

certifikát UNICEF - NIC MOC

• • •

Co zabere na vši - informace