Akce školy listopad 2015

Florbal – okrskové kolo v Bruntále – 25. 11. 2015

Tento týden byl nabitý sportem. V úterý soutěžily nižší ročníky v kopané a ve středu se vydaly vyšší ročníky zkusit své dovednosti ve florbalu. Kvůli velikosti tělocvičny se hrálo systémem 3 na 3. Začátek prvního zápasu se nám moc nevydařil. Hoši se teprve rozkoukávali a sehrávali. Druhý poločas už byl mnohem lepší, bohužel na výhru to nestačilo. V dalších zápasech jsme však už nebyli v roli outsiderů. Míchali jsme sestavou, bojovali ze všech sil, bohužel střelecky se nám moc nedařilo. V posledním zápase jsme konečně všechno doladili a zaslouženě vyhráli. Obsadili jsme tak 5. místo.
Ráda bych vyzdvihla výkon Daniela Kreta v brance, který vychytal i to, co se nedalo. Hráči v poli se tu setkali s realitou a poznali, jak se hraje florbal i na jiných školách a že je potřeba v kroužku florbalu více potrénovat přihrávky a další taktické varianty.
Všem hráčům patří dík za bojovnost, výkony a disciplínu na hřišti.
Složení družstva: Dalibor Salát, Daniel Kret, Aleš Beso, Tomáš Krynský, Jakub Andrle, Milan Zajac (všichni 9. tř.), Marek Staňo (8. tř.), Tomáš Kocourek a Patrik Jedlička (7. tř.).

Mgr. Zuzana Holušová

Okresní kolo ve šplhu

V letošním roce se snažíme více zapojit do sportovních soutěží. Jedna taková se konala ve středu 18. 11. 2015 v Krnově. I my se tam vydali poměřit své síly s nejrychlejšími šplhavci v okrese. Družstvo dívek ve složení Vanesa Speváková, Valentýna Miková, Leontýna Zdena Pohlová a Jana Ledabylová bojovalo ze všech sil, bohužel na stupně vítězů zatím dívky nedosáhly a skončily na 8. místě. Co není, může být v příštím roce. Stačí jenom více potrénovat a také, aby se k nám přidaly i další šikovné dívky z naší školy.
Družstvo chlapců ve složení Tomáš Krynský, Aleš Beso, Jakub Andrle a Robin Černoch na tom bylo trochu lépe. Tomáš Krynský se v jednotlivcích dokonce umístil na 15. místě z 39 závodníků. O umístění rozhodovaly pouze setiny vteřiny. Družstvo se umístilo na 7. místě.
Letošní výsledky jsou výzvou pro žáky z nižších ročníků, aby se více zdokonalovali ve šplhu a mohli tak důstojně navázat na výsledky našich nejrychlejších závodníků.

Mgr. Zuzana Holušová

Uspávání broučků MŠ

broučci mš 2015

Ve středu 11. 11. 2015 od 16 hod. uskutečnily učitelky malé třídy akci pro rodiče a děti pod názvem "USPÁVÁNÍ BROUČKŮ".
Rodiče s dětmi se v maskách broučků a s lampióny sešli před mateřskou školou, kde je přivítala paní učitelka Bětka. Před průvodem k městu děti volaly na babičku "Podzimničku" (v podání paní učitelky Dadky), která něco sbírala na louce. Podzimnička ukázala dětem broučky, že je bude uspávat na zimu a požádala děti, aby jí pomohly. Každý dostal broučka a také hudební nástroje, které sloužily k  Cvrččí kapele , lampióny byly jako světlušky.
V průvodu jsme obešli náměstí a vrátili se na zahradu MŠ, kde čekalo překvapení. Ve tmě, po celé zahradě svítila světýlka ze svíček ve sklenici a lampionky. Také nám pan Petřek udržoval dvě ohniště pro opékaní buřtů.
Při muzice si děti a rodiče zatancovali jako poslední taneček s broučky na písničku "Mravenčí ukolébavka", při které jsme broučky uspali a schovali po celé zahradě do zimních pelíšků.
Na památku děti obdržely mlsoty, pamětní listy a omalovánku broučků (dar od místní lékarny). Při téměř letním večeru se akce vydařila.

Za malou třídu paní učitelka Dagmar Petřeková

Podzimní tvoření v MŠ

tvoření podzim mš 2015

V měsíci říjnu proběhlo v celé MŠ Podzimní tvoření. Všechny třídy se proměnily v podzimní dílničky.
Děti spolu s rodiči vyráběly podzimní výrobky. V malé a střední třídě dle vlastní fantazie, ve velké třídě podle vzoru výrobků. Všem se práce moc zdařila a krásné "podzimníčkycquot; jsme si vystavili, popř. odnesli domů.
Děkujeme všem, kteří se této akce zúčastnili a těšíme se na další společně strávené chvíle.

Za celou MŠ paní učitelka Alžběta Minarčíková

Fotografie malé třídy naleznete zde >>

Fotografie střední třídy naleznete zde >>

Fotografie velké třídy naleznete zde >>

Žáci základní školy navštívili Mnichov

mnichov 1

Pětidenní jazykový pobyt v Mnichově absolvovalo od pondělí 9. 11. do soboty 14. 11. 2015 deset žáků naší základní školy. Do třetího největšího města Německa zavítali díky projektu ministerstva školství "Výzva 56", celý pobyt jim byl hrazen z fondu EU.
Zájezd byl nejen vzdělávací, žáci navštěvovali jazykovou školu "Sprachschule Alinguas", ale také poznávací. Během pobytu si všichni prošli historické centrum Mnichova, podívali se na barokní zámek Nymphenburg, navštívili zajímavý olympijský areál a seznámili se s nejrůznějšími modely automobilů BMW.
Za nejzajímavější jsme považovali celodenní výlet na romantický zámek Neuschwanstein. V bohatém programu zbylo i trochu času na drobné nákupy.
Vzhledem k tomu, že jsme po celou dobu měli nádherné slunečné počasí, výbornou náladu, ve škole příjemnou lektorku a hlavně super kamarády z Mníšku pod Brdy (kteří jeli s námi v autobuse), užili jsme si celý týden na 100%.

PhDr. Jana Semerová a Mgr. Daniela Blažková

mnichov 2 mnichov 3

Více fotografií naleznete zde >>

POVINNÁ DOCHÁZKA PŘEDŠKOLÁKŮ - NOVINKY V MŠ

Termíny prázdnin ve školním roce 2017 - 2018

• • •

NEVYŠLO NA VAŠE DÍTĚ VOLNÉ MÍSTO V MATEŘSKÉ ŠKOLE?

Řešení najdete u nás!

FOTOGALERIE ZŠ i MŠ zde
rajče foto

NOVÁ FOTOGALERIE MŠ zde