online cvičení

logo ovoce do škol

Vybavení učebny F - Ch

EU

Program "Vzdělávání pro konkurenceschopnost"

EU

Projekt "Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi"

EU

Projekt "Společným vzděláváním k pevnějším sociálním vazbám III"

EU

Realizace energeticky úsporných opatření v objektu ŠJ při ZŠ a MŠ Horní Benešov

EU

Modernizace odborné výuky v ZŠ Horní Benešov

EU

Akce školy prosinec 2016

Přání dětí z mateřské školy

• • •

Výběr stravného ve školní jídelně na měsíc leden 2017

Oznamujeme, že výběr stravného proběhne ve středu 21. 12. v době od 7.30 do 15.30 hodin
v kanceláři vedoucí školní jídelny.

• • •

Žáci páté třídy navštívili Prahu

Žáci páté třídy Základní školy z Horního Benešova na Bruntálsku vyrazili na výlet do Prahy. Čekal je tam nabitý program, který připravil poslanec Ladislav Velebný. Zároveň se setkali také s ministryní školství Kateřinou Valachovou.

Do hlavního města České republiky – Prahy se na dva dny vydalo devětadvacet žáků a pět pedagogů ze Základní školy v Horním Benešově na Bruntálsku. V úterý 13. prosince 2016 zahájili svůj program v Národním pedagogickém muzeu Jana Amose Komenského, kde žáci plnili různé odborné vzdělávací úkoly. "První naší zastávkou bylo Pedagogické muzeum, které nás všechny mile překvapilo a navíc poučilo z hlediska naší historie," komentoval první část úterního programu třídní učitel 5. B Martin Polok.
Odpoledne školní delegaci z Horního Benešova přijala ve svém rezortu ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová. "Paní ministryně s dětmi vedla velmi příjemný rozhovor. Žáci obdrželi dárky a podpisovou kartičku s věnováním a podpisem paní ministryně", vypráví další část programu pedagog Polok.
V podvečer se dětem a pedagogům věnoval poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný, který všechny provedl budovami Senátu a Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Děti si například vyzkoušely, jak jedná dolní komora. "Jsem velmi rád, že jsem mohl podpořit školní výlet žáků 5. ročníků ze ZŠ Horní Benešov a připravit jim program v Praze. Je důležité podporovat rozvoj našich dětí ve vzdělávání, v poznávání našich státních institucí a tradic, které jsou typické pro Českou republiku", řekl poslanec Ladislav Velebný.
Tradice, zvyky, historii i zajímavá místa pak delegace z Bruntálska obdivovala večer na Staroměstském náměstí anebo na druhý den, kdy žáci zavítali do ZOO anebo na Václavské náměstí. Všude na ně dýchala předvánoční atmosféra. "Pobyt hodnotím jako velmi úspěšný a vydařený", uzavřel jeden z učitelů Martin Polok.

Fotografie naleznete zde >>

• • •

Školní sbor v Polsku

sbor Polsko

Na devátého prosince se celý sbor moc a moc těšil. Čekala nás dvoudenní návštěva Polska se zpíváním na Jarmarku Bożonarodzeniowym v Pszówě. Čekalo nás toho ovšem daleko více. Ale popořádku.
V pátek dopoledne jsme na náměstí netrpělivě vyhlíželi autobus, který nás po půl dvanácté vysadil v Pszówě u základní školy. Hned se nás ujali polští kolegové a začal nám nabitý program. Naše děti se seznámily se skupinou polských žáků, kteří nám dělali společnost po oba dny.
Hrála se přehazovaná, proběhly i pokusy o volejbal. Poobědové aktivity začaly rozdělením na dvě skupiny a do večeře bylo opravdu co dělat: bruslení na zimním stadionu a pořad "Bum Bum Rurki". Do samého začátku jsme nevěděli, o jaký pořad půjde. Šlo o rytmicky hudební aktivity s rourami různých délek, které zněly v tónech stupnice C dur. Hodina a půl byla nabitá i dalšími nástroji. Připojuji odkaz pro ty, které by Bum Bum Rurki zajímalo více.

Večerní program byl plně v naší režii, a tak jsme zkoušeli repertoár na sobotní vystoupení v parku. Následovala nezbytná hygiena a spánek v tělocvičně.
Probuzení do soboty bylo pohodové, i přesto, že někteří toho moc nenaspali. Snídaně a párečky a přesun do MOK (kulturního domu). Děvčata malovala velké vánoční baňky a měla hodinku a půl moderního tance s instruktorkou Marcelinou. Zapotila se ažaž, ale šlo jim to tančení náramně. Zbytek dne utekl velmi rychle. Oběd, odpolední klid, zvuková zkouška a v 16 hodin samotné vystoupení. Proběhlo také slavnostní rozsvícení vánočního stromečku a nás čekal už jen návrat domů.
Celá akce proběhla v rámci projektu polsko-české spolupráce a my moc děkujeme organizátorům a polským kolegům, že se o nás báječně starali.

Mgr. Beata Dostálová

Fotografie naleznete zde >>

• • •

První úspěchy ve florbale se dostavily

V letošním školní roce na naší škole vládne florbal. Nejprve se florbalové soutěže zúčastnili žáci 1. stupně. Poctivě se připravovali na soutěž pořádanou Českým florbalovým svazem a pak se jeli utkat s ostatními týmy do Bruntálu. Bohužel, ačkoliv se hoši snažili, vítězství v zápasech jim těsně uniklo. Dívky, které jsou také do soutěže přihlášeny na svoji příležitost zatím čekají a pilně se připravují.
Družstvo chlapců z 2. stupně ve složení: Tomáš Kocourek, Šimon Svoboda, Robin Černoch, Pavel Černík, Jan Černík, Tomáš Kret, Radek Premus a Antonín Pražák vyrazilo 6. 12. do Bruntálu, kde se konalo okrskové kolo. Hrálo se systémem 3 + 1. Ve skupině jsme první zápas hladce vyhráli, ale v druhém zápase jsme střelecky propadli. Ze skupiny jsme postoupili z druhého místa a o finále hráli s vítězem druhé skupiny. Bohužel ani tady se nám střelecky nedařilo a ačkoli Honza Černík v brance čaroval, do finále jsme nepostoupili. Zápas o 3. místo byl ale plně v naší režii. Odpor protivníka jsme zlomili na začátku šťastnou brankou a pak přidávali další. Hoši tak potvrdili zlepšení výkonnosti a zaslouženě obsadili 3. místo.
Všem žákům patří dík za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Zuzana Holušová, učitelka TV

• • •

Oznámení o udělení volného dne (ředitelské volno) 9. 12. 2016

Ředitelství školy uděluje žákům ZŠ volný den, a to v pátek 9. 12. 2016.
Volný den se uděluje z těchto organizačních důvodů:
Projektový den v polském Pszowě pro vybrané žáky naší školy s pedagogickým dozorem.
V tento den nebude žákům ZŠ umožněno stravování ve školní jídelně.
V tento den nebude zajištěn provoz školní družiny (z důvodu malého zájmu).

Děkujeme za pochopení.

• • •

Setkali jsme se skandinávskými mořeplavci

vikingové

Aktéři umělecké agentury Pernštejni po roce znovu navštívili Horní Benešov, aby naše žáky od 3. do 9. třídy v rámci cyklu zábavně vzdělávacích pořadů zaměřených na výuku dějepisu a vlastivědy poučili prostřednictvím představení "Vikingové – válečníci, mořeplavci, objevitelé a obchodníci".
Dozvěděli jsme se, jak se Vikingové oblékali, jaké postavení měly ve společnosti vikingské ženy, jaké zbraně skandinávští mořeplavci v 8.- 11. století používali. Zajímavostí, kterou většinou nikdo nevěděl, byl fakt, že Vikingové nikdy nenosili přilby s rohy, neboť o tom nejsou žádné historické důkazy. Patrně jde o moderní výmysl současné kinematografie. Dále jsme se např. dozvěděli, kdo byli jarlové (bohatá šlechta), nebo že král si nemohl dělat, co chtěl, ale jeho moc byla omezena mocí lidu, či co byla Walhalla (síň padlých v boji). Zajímavé bylo také, že Vikingové vařili zvláštní pivo z bylin a hub, kterým se posilovali před každou bitvou.
Oba hlavní aktéři pořadu si připravili velmi zábavnou podívanou, kdy se jim podařilo vtáhnout do děje i diváky, tedy naše žáky, do doby a života Vikingů. Někteří žáci měli dokonce i možnost si na chvíli vyzkoušet, jaké je to být Vikingem a spolu s hereckými profesionály si na Vikingy zahrát. Předvedli pak ostatním některé bojové pozice vikingských formací pro obranu a útok.
Na konci celého vystoupení byl bojový souboj dvou hlavních aktérů, který umocnil už tak velké nadšení ze zhlédnutého představení.
Na úplný závěr si mohly všechny děti prohlédnout zbraně, štíty, dokonce i maketu vikingské lodi.

Pro více informací

Fotografie naleznete zde >>

• • •

Konverzační soutěž v německém jazyce 2016

konverzace nj

Na Gymnáziu ve Šternberku se již od roku 1997 koná každoročně konverzační soutěž, která je určena žákům základních škol Olomouckého a Moravskoslezského kraje, soutěží se v konverzačních schopnostech v anglickém a německém jazyce.
Protože naše základní škola vyučuje němčinu jako druhý cizí jazyk, rozhodli jsme se, že se soutěže zúčastníme. A kdo byl tím odvážným? Jan Jirásko, žák 9.třídy.
A co po něm (a jeho soupeřích) porota chtěla?
1. poslech – cca 15 minut
2. popis/ srovnání obrázku - max. 3 minuty na žáka (po přestávce postupovali žáci s nejvyšším počtem bodů)
3. řízený dialog: dvojice dostala instrukce, podle kterých vedla dialog – max. 3 min. na dvojici, postupným vyřazováním zůstala ve hře jedna dvojice. Tito dva žáci postoupili do finále, kde vedli rozhovor na daná témata s vybraným učitelem němčiny Gymnázia Šternberk.
A o která témata se jednalo? Meine Familie, Mein Tag, Einkaufen, Hobbys, Schule, Mein Haus/Meine Wohnung, Essen, Meine Stadt.
Soutěže se zúčastnilo celkem 11 škol, které reprezentovalo 18 žáků.
Náš žák Jan Jirásko ve velmi silné konkurenci obstál na výbornou, protože se v konverzační soutěži umístil na krásném 2. místě.

PhDr. Jana Semerová, učitelka NJ

• • •

Soutěž "O nejkrásnější vánoční stromeček 2016"

stromecek 16

V letošním školním roce se uskutečnil již 12. ročník soutěže
"O nejkrásnější vánoční stromeček"
.

Děti, žáci a žákyně ŠD, 1. A, 1. B, 2. A, 2. B, 3. tř., 4. tř., 5. A, 5. B, 6. tř., 7. tř., 8. tř. a 9. tř. začali vyrábět ozdůbky již v měsíci říjnu. Snažili se, aby právě jejich stromeček byl co nejoriginálnější, nejzajímavější, nejpěknější a nejnápaditější, prostě nej...
Myslím, že letos se jim to určitě podařilo a všichni tak připravili porotě velmi těžké rozhodování. Porota složená ze 17 členů po dlouhém přemýšlení nakonec rozhodla takto:...

Celý článek

Fotografie naleznete zde >>

• • •

<< Zpět

covid info

online výuka

google classroom

dm software

Nepřehlédněte

KONTAKTY NA VEDENÍ ŠKOLY
775 318 429 - ředitel školy
739 206 429 - zástupce ředitele školy

• • •

Konzultace školního metodika prevence, Mgr. Beaty Dostálové: každé pondělí od 14.00 - 15.00 hodin.

• • •

Termíny prázdnin ve školním roce 2021 - 2022

• • •

FB stránka školy
fb

• • •

FOTOGALERIE ZŠ i MŠ zde
rajče foto

• • •

NOVÁ FOTOGALERIE MŠ zde
rajče foto

• • •

POVINNÁ DOCHÁZKA PŘEDŠKOLÁKŮ - NOVINKY V MŠ

• • •

certifikát UNICEF - NIC MOC

• • •

Co zabere na vši - informace

• • •

Vybrané kapitoly výchovy ke zdraví Sexuální výchova

• • •

Seznam alergenů

• • •

Nové projektové vize stavebních úprav školy
(velké soubory pdf, pomalejší načítání)

zahrada

zasedačka

• • •

Doporučujeme

Program Adobe reader
(pro soubory pdf) ke stažení zde
 
tlačítko

© Základní škola Horní Benešov
web & design: Lenka Kuchařová 2010 e-mail: kucharova.zshb@seznam.cz