Akce školy prosinec 2017

Šplhouni na startu

Těsně před vánočními svátky jsme vyrazili do Krnova na soutěž ve šplhu. Družstvo tvořili čtyři závodníci a do výsledku se započítával součet dvou nejlepších časů u tří závodníků. Výsledný součet pak stanovil pořadí družstev. Na soutěž jsme trénovali každé úterý po škole v tělocvičně školy. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že závodit ve všech kategoriích bude více než 150 závodníků, my obsadili pouze dvě kategorie. Konkurence byla veliká, ale naši šplhouni se nezalekli. Dívky ve své kategorii již od začátku začaly útočit na stupně vítězů a zlepšovaly se každým pokusem. Dlouho figurovaly na 3. místě, bohužel v závěru byly předstiženy a 3. místo jim uteklo "o pohlavek". Nejlepší z nich Kristýna Krpcová se umístila na 9. místě v jednotlivcích (nejlepší čas 4,36 s). Ostatní dívky jí zdatně sekundovaly.
U hochů pak byla startovní listina ještě nabitější. Závodníci byli nahoře mžikem oka, nejlepší z nich dosahovali časů pod 3 s. Naši žáci se statečně drželi a Jakub Sedláček dosáhl na čas 3,51 s. Ostatní hoši se snažili, seč mohli, ale nakonec skončili v poli poražených. To však nevadí a do dalšího roku jsou výkony dívek i chlapců příslibem.
Do budoucna by to chtělo více zlepšit techniku a rychlost.

Družstvo dívek: Kristýna Krpcová, Vanesa Speváková, Tereza Karafiátová, Tereza Vaňková, Martina Bocková.
Družstvo chlapců: Jakub Sedláček, Tomáš Kret, Radek Premus, Robin Černoch, Ota Brežák.

šplh 1 šplh 2

Mgr. Zuzana Holušová, učitelka

• • •

Informační schůzka - lyžařský výcvik v MŠ

Oznamujeme, že ve čtvrtek 4. 1. 2018 se bude konat ve velké třídě v MŠ informační shůzka ohledně lyžařského výcviku dětí MŠ.

• • •

Upozornění pro rodiče dětí v MŠ

Od ledna 2018 bude probíhat výběr stravného a školného v hotovosti vždy
od 20. dne měsíce na následující měsíc v době od 7:00 - 10:00 hodin.
Tato částka, ať v hotovosti nebo převodem na účet, musí být zaplacena do konce měsíce.

• • •

Vánoce v Pszóvě

V sobotu 9. 12. a v neděli 10. 12. 2017 jsme se zúčastnili návštěvy v našem partnerském městě Pszów.
Do Polska vyjelo 10 děvčat z druhého stupně s učitelkami Mgr. Beatou Dostálovou a Ing. Ingrid Řepkovou.
V Polsku byl pro nás připravený bohatý program. Děvčata pekla cukroví s Remigiuszem Raczkou, který je v Polsku známý svými pořady o vaření.
Po vydatném obědě jsme byli bruslit a báječně si to užili. Večer následovalo rozsvěcování stromečku na náměstí v Pszówu. Přijel i Mikuláš se svojí družinou, za kterou byli převlečeni motorkáři místního motorkářského klubu.
V neděli dopoledne proběhla soutěž ve zdobení baněk na stromeček. Vendula Žižková a Simona Koblížková se umístily na hodnocených místech a odnesly si hezké dárky.
V Pszówu se nám, jako vždy, moc líbilo a těšíme se na další návštěvu.

Fotografie naleznete zde >>

• • •

Řemeslo má zlaté dno

Dne 6. 12. 2017 se žáci naší školy zúčastnili soutěže tradičně pořádané Střední odbornou školou v Bruntále, s názvem Řemeslo má zlaté dno. Cílem soutěže se přiblížit řemesla žákům základních škol. Součástí je prohlídka školy a seznámení s vyučovanými obory.
Soutěž je určena pro žáky 9. tříd a letos jeli soutěžit Šimon Svoboda, Tomáš Kocourek a Robin Černoch. Utkali se s dalšími 13 týmy v praktických disciplínách, jako třeba zatloukání hřebíků, šroubování šroubů a matek, poznávání nářadí k opracování dřeva a kovu apod. Kluci obsadili silné konkurenci 8. místo. Gratulujeme.

• • •

Soutěž "O nejkrásnější vánoční stromeček 2017"

V letošním školním roce se uskutečnil již 12. ročník soutěže:
"O nejkrásnější vánoční stromeček"
Děti, žáci a žákyně MŠ, ŠD, 1. A + 1. B, 2. A + 2. B, 3. tř., 4. tř., 5. tř., 6. A, 6. B, 7. tř., 8. tř. a 9. tř. začali vyrábět ozdůbky již v měsíci říjnu. Snažili se, aby právě jejich stromeček byl co nejoriginálnější, nejzajímavější, nejpěknější a nejnápaditější, prostě ten nej...
Myslím, že letos se jim to určitě podařilo a všichni tak připravili porotě velmi těžké rozhodování. Porota měla 21 členů. Po dlouhém přemýšlení nakonec rozhodli takto:...

Celý článek

Mgr. Eva Krsková

• • •

Mikuláš

Letos netradičně již 4. prosince se vydali žáci deváté třídy v převlečení za čerty, anděly a Mikuláše rozdělovat nadílku po celé naší škole. Navštívili oba stupně naší základní školy a nezapomněli ani na ty nejmenší děti v mateřské škole.
Pondělní první hodinu věnovali tomu, aby byli patřičně ustrojeni. Díky povedeným kostýmům se objevil Mikuláš se třemi anděly a čtyřmi děs nahánějícími čerty. A vydali se nadělovat odměny hodným dětem a postrašit ty méně hodné žáky. Obejít všechny třídy školy a jednotlivá oddělení školky zabralo celé dopoledne. A poté následovala odměna i pro čerty, anděla i Mikuláše – odmaskování se a odpočinek.