Akce školy říjen 2015

S písničkou a obrázky podle Josefa Lady

halloween 2015

Hudební vystoupení "S PÍSNIČKOU A OBRÁZKY PODLE J. LADY" zažily ve středu 21. října 2015 děti všech tříd naší mateřské školy. Tento hudební program byl velmi kvalitně připraven adborně veden. Všechny děti se s chutí a úsměvem zapojily do hudebního programu. Během vystoupení zazněly známě dětské písně, (př. Skákal pes, Travička zelená, Když jsem já sloužil...) a mimo jiné se děti hravou formou seznámily s některými druhy hudebních nástrojů.
A jak se dětem představení líbilo? Na to se můžete podívat ve fotogalerii.

Fotografie naleznete zde >>

• • •

Byli jsme v Londýně

londýn 2015

Jako správní cestovatelé jsme se všichni sešli ve škole a zkontrolovali jsme si všechny potřebné věci na cestu. Poté jsme vyrazili směr náměstí a tam na nás už čekal zájezdový autobus plný dětí z Petřvaldu. Naložili jsme si kufry a vyrazili jsme směrem na Prahu, ve vesničce u Prahy jsme vyzvedli další děti a potom hurá do Londýna. Cestou do Londýna jsme prožili mnoho zážitků, např. nám ujel trajekt. Když jsme na trajekt nastoupili, ne každému bylo zrovna nejlíp. Po příjezdu trajektem do Anglie jsme jeli po levé straně, což si ani všichni neuvědomili. Kolem sedmé hodiny večer jsme dorazili na místo setkání, kde jsme byli ubytováni do rodin...

Celý článek

• • •

Informace pro rodiče dětí v MŠ

Dne 11. 11. 2015 pojedou děti ze střední a velké třídy do Kina v Bruntále na pohádku "KONEČNĚ DOMA".

• • •

Mimořádná schůze SRPDŠ

V úterý 27. 10. 2015 v 18:00 hodin se koná v budově 2. stupně ZŠ - 6. třída (hudebna)
mimořádná schůze SRPDŠ ustanovující změnu názvu podle nového zákona.

Srdečně všechny zveme.

• • •

HALLOWEEN 2015

23. říjen nebyl v tomto školním roce jen tak ledasjakým datem. Na konci října jsme naplánovali naši tradiční akci Halloween. Celému Halloweenu předcházela dlouhá a pečlivá příprava, na které se podílel široký realizační tým, skládající se z bývalých žáků školy, SRPDŠ, učitelů, i samotných dětí. Novinkou letošního Halloweenu byla soutěž maminek "O nejhalloweenštější moučník", jehož vítězkou byla paní Palánková. Všech patnáct sladkostí bylo krásně a tradičně nazdobeno (nechyběly hřbitovy, duchové, dýně, rakev, oči, apod.). Moučníky byly v průběhu večera a rána rozděleny dětem...

Celý článek

• • •

Zkrácené vyučování dne 21. 10. 2015

Ve středu 21. 10. mají žáci zkrácenou dobu vyučování z důvodu školního sběru starého papíru.

3. - 5. třídy končí vyučování ve 12:15
6. - 9. třídy končí vyučování ve 12:30

Děkujeme za pochopení.

• • •

Prezentace středních škol a středních odborných učilišť

volba povolání

V letošním školním roce navazujeme na již tradiční akci s názvem Prezentace středních škol a středních odborných učilišť v Horním Benešově.
Akce je určena žákům 8. a 9. ročníků a jejich rodičům, uskuteční se ve středu 4. 11. 2015 od 16.00 hodin v budově Informačního centra a městské knihovny Horní Benešov.

• • •

HALLOWEEN 2015 - soutěž

moučník dýně

Připomínáme, že maminky mohou soutěžit o "Nejhalloweenštější moučník" v rámci letošního Halloweenu. Své moučníky mohou nosit do budovy 2. stupně ZŠ v pátek 23. 10. mezi 16:00 a 16:30 (malý vchod školy). Moučník mohou být třeba 3 muffiny, malá bábovka, malý moučník (nemusí být dort ani koláč na celý plech).
Podstatné je, aby byl halloweensky nazdoben :) Každému moučníku bude přiděleno pořadové číslo a pod tímto číslem bude soutěžit. Budou hlasovat návštěvníci školy, kteří si přijdou prohlédnout výzdobu v době od 18:00 až 18:30. Vyhodnocení a předání odměny proběhne během večera a cenu pro maminku převezme její dítě.

Mgr. Beata Dostálová

• • •

Východní Afrika – kolébka lidstva

afrika 1

Již počtvrté žáci naší školy absolvovali unikátní, populárně naučný, multipředmětově zaměřený vzdělávací projekt s přírodovědně – historicko - zeměpisným přesahem. Na filmovém plátně byli v minulých pořadech žáci 5. - 9.třídy svědky života v Ekvádoru, seznámili se s lidovými tradicemi na Madagaskaru a vloni obdivovali odvahu reportéra, který se vydal po stopách lidojedů v Indonézii.
Letos jsme společně s ostatními diváky zamířili prostřednictvím poutavých videozáznamů a fotografií do oblasti východní Afriky. Co nás zaujalo? Vznešená zvířata, uchvacující panoramata, dynamická příroda a tváře různorodých lidí. Jako vždy nás pořadem provázeli zasvěceným výkladem již známí moderátoři a na filmovém plátně sympatický dobrodruh Adam Lelek. A jako vždy jsme si odnesli nevšední cestovatelský zážitek.

břidličná

Ve čtvrtek 1. 10. se naši žáci vydali do Břidličné na závody okresního kola v přespolním běhu. Vybraní žáci tak dostali možnost změřit své síly s běžci z ostatních škol v okrese Bruntál. V každé kategorii závodilo družstvo složené ze šesti běžců a do výsledného pořadí družstva se počítalo umístění prvních čtyř závodníků.
Vynikajícího úspěchu v kategorii IV. (3 km) dosáhl Dalibor Salát (9. tř.), který se v konkurenci 65 závodníků umístil na skvělém 10. místě. Družstvo chlapců ve složení Dalibor Salát, Tomáš Krynský, Jakub Anderle, Michal Poledne a Milan Zajac obsadilo v kategorii IV. 11. místo.
Nejlépe se umístilo družstvo dívek v kategorii III. (1,5 km), které vybojovalo 8 místo ve složení Vendula Krasulová, Denisa Vaňková, Tereza Sobotíková, Simona Blokšová, Viktorie Brázdová a Jana Ledabylová. Nejrychlejší běžkyní se stala Vendula Krasulová na 24. místě z 65 závodnic.
Posledním družstvem naší výpravy byli chlapci v kategorii III. (2 km), kteří získali 10. místo ve složení: Tomáš Kocourek, Erik Glamoš, Pavel Černík, Jan Černík, Patrik Jedlička a Radek Premus. Nejlepší z nich Tomáš Kocourek se umístil na 29. místě ze 72 závodníků. Všem závodníkům děkuji za sportovní reprezentaci školy a věřím, že v příštím roce dosáhnou ještě lepších výsledků.