Akce školy únor 2018

Školní kolo recitační soutěže

Školní kolo recitační soutěže jsme letos uspořádali ve středu 2. února 2018 v prostorách školní knihovny. Recitace se zúčastnili žáci od 5. do 9. třídy. Letos jsme obsadili celkem tři recitující kategorie, protože jsme do recitace zapojili i žáky páté třídy, kteří tvořili samostatnou kategorii.
Žáci 6. A, 6. B a 7. třídy tvořili další kategorii. Poslední skupinou byli žáci 8. a 9. ročníku.
V nižších ročnících byla účast hojnější, žáci vyšších tříd trpěli obavami a trémou, ale přesto se do soutěže recitátorů zapojili i oni.
Porota ocenila odvahu, výběr textů a především poutavý přednes, který zaujal i diváky z ostatních tříd.

A vítězové?

Jiřina Hradečná(5. třída)
Jaroslav Pecháček (6. A), Adéla Kozelková (6. A), Iva Kozelková (6. A), Veronika Kučerová (6. B)
Robin Černoch(9. třída), Vanesa Speváková (8. třída), Leona Pohlová (8. třída)
Vítězové obdrželi diplomy, všichni jmenovaní dostali sladkou odměnu a ostatní zúčastnění byli pochváleni.

PhDr. Jana Semerová

• • •

Olympiáda v jazyce anglickém se bez nás neobešla

olympiada aj 18

V letošním školním roce jsme se znovu zapojili do Olympiády v anglickém jazyce a v pátek 16. 2. 2018 jsme absolvovali okresní kolo v Krnově, které se konalo tradičně ve SVČ Méďa. Každým rokem vysílá naše škola nejlepší angličtináře, aby nás reprezentovali.
Letos jimi byly Anežka Petrová, žákyně 6. B, která soutěžila v I. kategorii) a Vanesa Speváková, žákyně 8. třídy, ta již soutěžila ve 2. kategorii.
Soutěžící absolvovali nejprve poslech, poté následoval gramatický test, nedílnou součástí olympiády byl popis obrázků a důležitým bodem byla rovněž konverzace. Zde se přihlíželo hlavně na výslovnost a bohatou slovní zásobu. První kategorie měla zadaná témata, z nichž si jednotliví soutěžící vybírali. Starší žáci ve druhé kategorii museli dokázat, že umí reagovat na danou konverzační situaci a co nejvíce o ní povídat.

Martina Chamrádová, učitelka angličtiny

Termíny prázdnin ve školním roce 2019 - 2020

FB stránka školy

FOTOGALERIE ZŠ i MŠ zde
rajče foto

NOVÁ FOTOGALERIE MŠ zde
rajče foto

POVINNÁ DOCHÁZKA PŘEDŠKOLÁKŮ - NOVINKY V MŠ

• • •

NEVYŠLO NA VAŠE DÍTĚ VOLNÉ MÍSTO V MATEŘSKÉ ŠKOLE?

Řešení najdete u nás!

Výsledky ve sběru papíru - jaro 2019

Výsledky ve sběru papíru - podzim 2018

certifikát UNICEF - NIC MOC