Skvělé atletické výkony žáků ZŠ

Autobus plný atletických nadšenců vyrazil v pátek 11. května 2018 do Krnova, kde je čekaly souboje v rámci soutěže Pohár rozhlasu. Po příjezdu jsme zjistili, že atletický stadión překypuje velkým počtem atletů a jakýkoli úspěch bude patřit do kategorie malých zázraků. Průměrně totiž v každé kategorii soutěžilo 12 družstev. Každé družstvo pak tvořilo maximálně 10 závodníků. Jednotliví závodníci mohli soutěžit ve dvou individuálních disciplínách a štafetě. Současně v každé disciplíně mohli závodit max. 3 členové družstva a do výsledku se započítávaly dva nejlepší výkony. Soutěžilo se v těchto disciplínách: vrh koulí, sprint 60 m, skok daleký, skok vysoký, vytrvalostní běh – dívky 800 m a hoši 1500 m.
Hned na začátku nás trochu potrápilo počasí. Zrovna, když se naši závodníci dostali na kritické výšky, začalo pršet a tartanový povrch začal nebezpečně klouzat. I s tímto handicapem dokázala Denisa Vaňková skočit 131 cm a Radek Premus 130 cm. Naší parádní disciplínou byl sprint na 60 m. Dívky – hasičky - zúročily své zkušenosti z hasičských závodů a Vendula Žižková časem 8,7 s obsadila konečné 4. místo. Dalšími skrytými talenty se ukázaly být Viktorie Brázdová a Jana Ledabylová v běhu na 800 m. Viki obsadila krásné 8. místo a Janča 11. místo. Naše dívčí štafeta zazářila a v konkurenci 16 štafet obsadila 2. místo.
Ani hoši se neztratili. K již uvedeným výkonům se přidal i Robin Kašík v dálce výkonem 434 cm a Radek Premus na 60 m časem 8,1 s. Ostatní členové chlapeckého družstva se také snažili a úspěšně získávali body pro družstvo.
Pak již nastala chvíle vyhlášení. Jakmile začali vyhlašovat dívky, byli jsme jako u vytržení, když ohlásili, že naše družstvo dívek obsadilo úžasné 3. místo v konkurenci 11 družstev. Chlapcům bohužel jejich výkony nestačily na bednu. Je vidět, že nové atletické hřiště nese své ovoce. Žáci mohou ve svém volném čase kvalitně sportovat a také to dělají. Doufejme, že i příští rok dokážeme postavit takto úspěšná družstva.
Dívky:Denisa Vaňková, Vendula Žižková, Ester Žišková, Jana Ledabylová, Tereza Sobotíková, Vanesa Speváková, Vendula Krasulová, Viktorie Brázdová a Tereza Vaňková.
Hoši: Tomáš Kocourek, Jakub Kramný, Šimon Svoboda, Robin Černoch, Erik Glamoš, Radek Premus a Robin Kašík.

Mgr. Zuzana Holušová