online cvičení

logo ovoce do škol

Vybavení učebny F - Ch

EU

Program "Vzdělávání pro konkurenceschopnost"

EU

Projekt "Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi"

EU

Projekt "Společným vzděláváním k pevnějším sociálním vazbám III"

EU

Realizace energeticky úsporných opatření v objektu ŠJ při ZŠ a MŠ Horní Benešov

EU

Modernizace odborné výuky v ZŠ Horní Benešov

EU

Čarodějný slet

oheň

Další z řady vydařených akcí uspořádala základní škola v Horním Benešově. Učitelé pro děti 5. až 9. tříd připravili magickou noc čarodějnic. Pro děti v bohatém programu následoval průvod městem v maskách, pálení čarodějnice na rituálním ohni, soutěž nejlepších masek, diskotéka nebo soutěže na jednotlivých stanovištích ve škole.
Magickou atmosféru dokreslovaly zapálené svíčky, živé nahastrošené čarodějnice i loutky. Děti si bohatý program užívaly.
V porotě, která hodnotila dětské masky, zasedli starosta Michal Blažek, ředitel školy Mgr. Zdeněk Žanda, Mgr. Miroslava Chudíková, Jiří Vlček. Nebylo jednoduché se zorientovat v pěti desítkách nápaditých kostýmů a ocenit ty nejlepší. Konec konců, snažili se všichni.

vítězové

A přesto. Vítězkou v kategorii mladších (5. a 6. třídy) se stala Viktorka Hejlová, druhé místo obsadila Jana Karafiátová a na třetí příčce se umístil Michal Pavliš. Nejlepší maskou v kategorii starších (7. a 8. třídy) se pak pyšnila Bára Bártková, v těšném závěsu na druhé pozici Zuzka Šindlerová a třetí místo vybojovala Klára Nekorancová. Cenu za nejlepší čarodějný lektvar získala Terka Urbanová z osmé třídy.

Nezbývá než poděkovat SRPDŠ za finanční zaštítění celé akce, Městu Horní Benešov za vzornou přípravu ohně, májky a zapůjčení aparatury, Davidu Černochovi, Josefu Monsportovi. Dík patří i všem, kteří jakkoli pomáhali, ať už to byli kolegové, bývalí žáci školy a mnoho dalších.

Jiří Vlček ml.

<< Zpět

© Základní škola Horní Benešov
web & design: Lenka Kuchařová 2010 e-mail: kucharova.zshb@seznam.cz