Naše společné chvíle ve ŠD

Blíží se konec školního roku, proto jsme se s dětmi 1. oddělení rozhodli zavzpomínat na společně prožité chvíle ve druhém pololetí. Doba pandemie družinové aktivity téměř nepoznamenala a děti toho stihly opravdu hodně.
Hned na začátku února jsme si připomněli svátek sv. Valentýna a připravili pro své nejbližší přáníčka. Letošní zima nám moc zimních radovánek nedopřála, tak jsme si zimu zpestřili výrobou papírové čelenky se sněhulákem. Únor byl zakončen připomenutím významu "Masopustu", v oddíle proběhl malý rej vlastnoručně vyrobených masek.
I v průběhu opětovného uzavření školy z důvodu pandemie děti nezahálely a v rámci vydávání učebních materiálů si vyzvedly i připravené zábavné tvoření ze ŠD (omalovánky, číselné spojovačky, grafomotorické listy), takže i když jen na dálku, ale byli jsme spolu stále v kontaktu a musím děti pochválit za svědomitou práci.
Po návratu do školy jsme se potkávali rotačně, ale i tak jsme s dětmi neustále něco vytvářeli. V dubnu pod rukami dětí vykvetla papírová jarní zahrádka, zvládli i vlastnoručně zhotovené puzzle, se kterým jsme uspořádali oddílový turnaj. S chutí a radostí si děti vyrobily papírové náramky na ruku ve tvaru květiny, motýlka, kočky, tygra, Spidermana a dinosaura.
Samozřejmě jsme nezapomněli na svátek našich maminek a doufáme, že dárek v podobě košíčku s přáníčkem udělal všem maminkám radost. Děti velmi bavilo stavění 3D domečků z papíru, postavili si z nich vlastní družinkovou vesničku i s jejími obyvateli a využili "vesničku" k různým tématickým hrám.
Tvořivou činnost jsme prokládali poslechem relaxační hudby, děti využívaly stolní a společenské hry, stavěly úžasné modely ze stavebnic, vyšívaly krásné obrázky na papír. V rámci každodenní četby pohádek po obědě jsme přečetli spoustu knih, mezi nejoblíbenější patřily: Moje malované čtení, Nejkrásnější české pohádky, Z deníku kocoura Modroočka, Manka a Cipísek, Tlapková patrola a Zajíček Ušáček. Nechyběla ani pravidelná četba ze školního Slabikáře.
Teď již využíváme pěkného počasí k vycházkám do přírody a pobytu na školním travnatém hřišti. Všichni jsme si společné chvíle užili a těšíme se na shledání v novém školním roce.

Lenka Zahumenská, vychovatelka 1. oddělení ŠD