Cykloturistický kurz 2017

Na začátku června se někteří žáci 7., 8. a 9. ročníku zúčastnili již tradičního cykloturistického kurzu. Tentokrát bylo cílem Osoblažsko.

V úterý 13. 6. v 9 hodin jsme nasedli na kola a vydali se směrem k Lichnovu. Sjeli jsme dlouhý kopec, druhý vyšlapali a přes Zátor, Brantice a Krnov dojeli do Albrechtic, kde jsme se naobědvali a odpočinuli si před výstupem na rozhlednu Hraniční vrch. Pokochali jsme se výhledem a pokračovali v cestě do Osoblahy. Tam jsme se ubytovali a povečeřeli v jídelně místní školy.
Druhý den jsme si udělali výlet po okolí – na Dívčí Hrad, rozhlednu v Liptani a do Slezských Rudoltic.
Ve čtvrtek jsme přijali pozvání na prohlídku osoblažské základní školy, prošli jsme si město, stavili se na vlakovém nádraží podívat se na úzkorozchodnou železniční trať a také jsme uspořádali rychlostní závody. Večer jsme si prohlédli známý židovský hřbitov.
V pátek ráno jsme se sbalili a vydali se na zpáteční cestu do Benešova. Prvních 20 km jsme zápasili s kopečky, ale pak už jsme uháněli po cyklostezkách až do Zátoru. Opět přes kopec, do Lichnova a přes Luhy ke škole. Dojeli jsme vyčerpaní, ale pyšní na 150 km v nohách.

<< Zpět

© Základní škola Horní Benešov
web & design: Lenka Kuchařová 2010 e-mail: kucharova.zshb@seznam.cz