Dětský den ve školní družině s policejními pejsky

Tradičně, jako každý rok jsme dětem ze školní družiny připravily program k oslavě DNE DĚTÍ. Tento rok jsme se rozhodly oslovit Policii České republiky prostřednictvím pana Libora Kostery, který je tatínkem žáka z 1. třídy, a který pracuje pro skupinu základních kynologických činností (PSOVODI). Velmi nás potěšila jeho ochota a pozitivní odezva. V pátek 1. června 2018 dorazil i se svým stejně sympatickým kolegou, panem Petrem Haníkem, a se dvěma pejsky Technikem a Bartem. Páni policisté v uniformách udělali na všechny děti velký dojem. A nejen na děti. Všichni jsme se na ně dívali s respektem a nemohli jsme se dočkat, co zažijeme. Počasí nás strašilo deštěm a bouřkou, ale nakonec bylo přesně tak, jak jsme si to objednali a přáli. Po přivítání jsme se už mohli "kochat" vším, co nám v ukázce z výcviku předvedli. Od poslušnosti pejsků – plnění povelů, chůze u nohy, až po útok na agresivního "pachatele", kdy nám pes Technik předvedl, jaký je to profesionál a jak hravě si poradí s kdejakým zločincem. Policejní pejsci jsou cvičení k vyhledávání předmětů, nábojnic, drog, pohřešovaných osob, apod. Samotný výcvik trvá v průměru 2 roky. Po fascinující ukázce z výcviku si děti mohly vyzkoušet speciální bundu, určenou k výcviku, neprůstřelnou vestu, policejní přilbu, podívat se na obušek, pohladit si oba pejsky, aj. Nejvíce však děti zaujala zbraň, ze které si spousta z nich zkusila pomocí slepých nábojů vystřelit. Střelba byla sice hlasitá, ale i přesto, že se některé děti bály, věříme, že to byl pro všechny zúčastněné krásný a silný zážitek. Pro nás to tedy zážitek byl! Bohužel po necelé hodině nám začalo pršet, proto jsme všichni rychle předali oběma policistům vlastnoručně vyrobený pamětní list s poděkováním a symbolickou zlatou medailí a museli se s nimi rozloučit. Děti si pak v družince ještě pochutnaly na zakoupených dobrotách, občerstvily se dobrým pitím a některé z nich namalovaly obrázek z našeho krásného Dětského dne. Tímto bychom chtěly ze srdce poděkovat za finanční příspěvek ze SRPDŠ, díky kterému jsme mohly dětem zakoupit dobroty a pití a tak společně s nimi oslavit JEJICH VELKÝ DEN. Velké díky také patří našim věrným praktikantkám, studentkám Střední pedagogické školy v Krnově - Barči Rapušákové a Verči Štěpaníkové, které s námi strávily celé odpoledne. Největší díky ale určitě posíláme oběma policistům - panu Liborovi Kosterovi a Petru Haníkovi a také jejich úžasným policejním pejskům Technikovi a Bartovi. DĚKUJEME :)

vychovatelky školní družiny