Závody draků 2014

drakiáda 2

Rok se s rokem sešel a my jsme se opět setkali na tradičních Závodech draků, pořádaných jako každoročně Školní družinou.
Závody proběhly v sobotu 20. 9. 2014 na starém fotbalovém hřišti. Kolem 14. hodiny se začali scházet první soutěžící a snažili se dostat své draky do vzduchu. Slunečné počasí nám opravdu přálo, jen vítr mohl být trochu silnější, ale to se bohužel ovlivnit nedá.
Jako každý rok, tak i letos se hodnotil vzhled (vlastnoručně vyrobený) a let draků, jejichž pořadí nakonec určila porota složená z přihlížejících diváků.
Během létání draků proběhla na hřišti výtvarná soutěž na téma "Namaluj si draka", jejíž vítězkou se stala Vendula Krasulová z 5. třídy.

drakiáda 3

Díky finanční podpoře Školské a kulturní komise při MěÚ v Horním Benešově a SRPDŠ při ZŠ jsme mohli nakoupit i letos odměny pro všechny děti.
Poděkování patří také p. uč. Blažkové a p. Fadrné za přípravu stánku s občerstvením, p. uč. Kozelkové za pořízení fotografií a v neposlední řadě Klubu kynologů za propůjčení prostoru hřiště.

A jak to nakonec dopadlo?

VZHLED DRAKA:LET DRAKA:
1. Sedláček Jakub1. Urbanová Karolína
2. Pernica Tomáš2. Kozelková Iva
3. sourozenci Maňáskovi3. Pernicová Markéta

Děkujeme všem soutěžícím za účast, rodičům za podporu svých dětí a doufáme, že i příští rok se opět sejdeme na dalším ročníku Závodu draků.

Věra Kretová a Lenka Zahumenská, vychovatelky ŠD