Závody draků 2016

drakiáda 1

S přicházejícím obdobím babího léta uspořádala naše ŠD každoroční "Závody draků", které letos proběhly v sobotu 24. 9. 2016.
S netrpělivostí jsme od rána sledovali podzimní oblohu, ale počasí se nakonec umoudřilo a připravilo dobré podmínky pro uskutečnění závodu.
Sluníčko krásně hřálo, vítr sice moc příznivý nebyl, ale i přesto se spousta draků bez problémů dostala do výšky.
Děti, které si chtěly zkrátit chvíli na čekání výsledků, se zapojily do výtvarné soutěže "Nakresli si draka". Výkresy se všem dětem velmi povedly a ve své věkové kategorii zvítězili: Maňásek Karel, Pražáková Markéta a Krasulová Alena.
Nastal čas na vyhodnocení soutěže. Porota, složená z přihlížejících diváků, měla nelehký úkol vybrat z 30 draků ty nejlepší. Nejprve proběhlo vyhodnocení draků vlastnoručně vyrobených a pak následoval souboj mezi létajícími draky. Během závodu si mohli soutěžící i rodiče doplnit energii u stánku s občerstvením, za jehož přípravu chceme poděkovat p. uč. Blažkové a Petřekové a rovněž p. uč. Kozelkové za fotografování a Klubu kynologů za propůjčení prostoru hřiště.
Stejně jako v minulých letech mohly být díky finanční podpoře Školské a kulturní komise při Městském úřadu Horní Benešov a SRPDŠ při ZŠ odměněni drobnými dárky a sladkostmi všichni soutěžící.

A tady jsou vítězové letošní Drakiády:

VZHLED DRAKA:LET DRAKA:
1. Sohr Michael1. Blažková Adéla
2. Langerová Vendula2. Swaczyna Marek
3. Olšínek Jan3. Opěla David a Petr

Další ročník Drakiády je úspěšně za námi a doufáme, že i příští rok se opět sejdeme s nadšenými soutěžícími a jejich draky.

Věra Kretová, Lenka Zahumenská a Anna Šidliáková, vychovatelky ŠD