Drakiáda 2017

drakiáda 17

Letošní přípravy a termín Drakiády se nám trochu zkomplikovaly, protože jsme poprvé za celou řádku let, kdy v Horním Benešově závody draků probíhají, museli kvůli nepříznivému počasí termín přeložit ze soboty 23. 9. na čtvrtek 28. 9. 2017. Na konec se ukázalo, že se nám to vyplatilo, protože lepší počasí jsme si opravdu nemohli přát.
Sváteční slunečný den přilákal na staré fotbalové hřiště spoustu dětí, rodičů a hlavně 43 soutěžních draků. Úderem 14. hodiny jsme Drakiádu zahájili a všichni soutěžící draci se s elánem pustili do dračího soupeření! Vítr, jak už to tradičně v den Drakiády bývá, nebyl moc příznivý, ale nakonec začalo foukat, a tak se téměř všichni draci vznesli do slunečných oblak. A boj to byl opravdu tak urputný, že se někteří draci do sebe zamotali a museli z oblohy dolů. Protože se nám letos podařilo oslovit více sponzorů, mohli jsme odměnit všechny děti, které si odnesly balonky, drobné dárky a sladkosti.
Poděkování za finanční podporu patří SRPDŠ při ZŠ a MŠ Horní Benešov, Školské a kulturní komisi při MěÚ Horní Benešov a BENEKOV p. Benda st. Sponzorské dárky nám věnovali: VZP Bruntál, ČMSS – p.Salát (v zastoupení Packové Veroniky, která dětem i dospělým zpříjemnila odpoledne v maskotu "Lišky" ČMSS), TRAFIKA – p. Bradová, HZS – Bruntál, p. Bortl ml., Zelená lékárna - Horní Benešov, MěÚ – Horní Benešov za rozhlasovou propagaci naší akce. Mockrát za rozzářená dětská očka děkujeme!
Velký dík patří také starostovi p. Blažkovi, který nám velmi ochotně zajistil dobré podmínky na hřišti pro uskutečnění akce. Za ochotu a obsluhu ve stánku s občerstvením SRPDŠ děkujeme p. Klichové a manželům Kramným. Za pořízení krásných fotografií děkujeme p. Kozelkové Ivonce. A v neposlední řadě také našim rodinným příslušníkům, kteří nás každoročně podporují.
Během odpoledne si děti mohly také svého draka nakreslit a ve svých věkových kategoriích zvítězili se svou kresbou – Kretová Adélka - 5 let, Pernica Tomáš - 9 let a Karafiátová Alena - 10let. Vítězové byli také odměněni malou odměnou.
Ze všech 43 draků byli pouze dva vlastnoručně vyrobení, a tak vítězství získali sourozenci Kája a Johanka Maňáskovi a Kozelková Adélka.
A komu letos vylétl drak nejvýše? Úspěšní byli Swaczyna Ondřej, Konrád Nikolas, Knapová Amálka, Urbanová Karolínka, Janák Honzík, Kretová Adélka a Hrozová Terezka.
Přestože Drakiáda proběhla až na druhý pokus, akce se velmi zdařila, jak účastí soutěžících, tak i počasím.
Děkujeme všem závodníkům za účast a rodičům, kteří přišli své děti podpořit. Těšíme se na setkání v příštím roce na dalším ročníku Drakiády – LETU ZDAR!!!

Zahumenská Lenka, Šidliáková Anna a Knapová Taťána, vychovatelky ŠD