"Letí drak do oblak..."

Opět je tu podzim a s ním i tradiční "Drakiáda". V týdnu před naší akcí bylo velmi chladné počasí, ale před závody se počasí jako mávnutím kouzelného proutku změnilo a bylo opravdu nádherně. Sluníčko krásně hřálo a hlavně vítr, který nám mnohdy nepřál, nás letos velmi potěšil. V sobotu 21. 9. 2019 se sešli se svými draky, ať vyrobenými či koupenými, všichni správní fanoušci Drakiády.
Už od 13 hodin jsme připravovali vše potřebné na tuto akci. Kolem 14. hodiny se začali scházet na starém fotbalovém hřišti děti a rodiče se svými draky. U prezentace dostal každý soutěžící na posilnění drobnou sladkost, kterou dětem věnovaly "Potraviny Ševčík". A pak už začala příprava a snaha dostat svého draka co nejvýše do oblak. Kolem 15. hodiny se nad hřištěm vznášeli téměř všichni draci, kteří se soutěže zúčastnili v krásném počtu 56 draků. Děti, které už byly z běhání za drakem unavené, se mohly zapojit do výtvarné soutěže v kreslení draka. S výběrem nejlepších malířů nám pomohla p. Petřeková.

Nejlepšími malíři letos byli:
Pražáková Marie (kat. 2 - 4 let)
Kretová Adéla (kat. 5 - 7 let)
Hrabec Ondřej (kat. 8 – 13 let)

A jak dopadlo hodnocení vzhledu a létání draků?

VZHLED DRAKA:LET DRAKA:
1. Pernica Ondřej1. Opěla David a Petr
2. Sohr Michael2. Kudlička Viktor
3. Kozelková Karolína3. Šindelář Alexandr
4. Kosíková Tereza4. Kulíšek Tadeáš
5. Hrabcová Tatiana5. Střílka Filip

Všichni výherci obdrželi diplom a krásné odměny, ale ani ostatní děti neodešly s prázdnou. Při odchodu dostaly nafouknutý balónek, sladkou odměnu a drobný sponzorský dárek. Touto cestou chceme poděkovat všem, kteří se na akci podíleli finančně, sponzorským dárkem nebo jen vlastní chutí nám pomoci.

Za finanční podporu děkujeme SRPDŠ a Školské a kulturní komisi při MěÚ Horní Benešov.
Za spolupráci zaměstnancům MěÚ (p. starosta König P., p. Kozelek T. a p. Janková B.) a sponzorům, z nichž někteří nás podporují již několik let (ČMSS – p. Salát, VZP - Bruntál, HOBES, Česká spořitelna - Bruntál, SMOLO - Horní Benešov, Potraviny Ševčík, OPALL – AGRI Opava a p. Opělová.
Poděkování patří také p. uč. Blažkové a p. Fadrné za přípravu stánku SRPDŠ s občerstvením, p. uč. Kozelkové za fotodokumentaci a v neposlední řadě také našim rodinným příslušníkům.
Děkujeme za všechny děti!
Další ročník Drakiády je úspěšně za námi. Potěšila nás velká účast dětí a rodičů. Společně jsme prožili příjemné sobotní odpoledne a těšíme se na další setkání s vámi všemi v příštím roce. LETU ZDAR!!!

vychovatelky ŠD