Drakiáda ve školní družině, letos trochu jinak

Na začátku nového školního roku, většinou v měsíci září, se koná tradiční akce školní družiny Drakiáda.
Vzhledem k letošním okolnostem spojeným s Covidem-19 jsme nemohly uskutečnit tuhle krásnou podzimní akci venku na hřišti a krásné draky vypouštět do oblak.
Proto jsme dětem připravily v družince naši akci "trochu jinak". V každém oddíle proběhla výtvarně tvořivá soutěž v týdnu od 29. 9. - 2. 10. S dětmi jsme si povídaly o dracích, o tom, jak je důležité trávit volný čas se svojí rodinou, v tomto případě venku v přírodě, také co ovlivňuje možnost jít pouštět draka apod.

Pak už se děti pustily do práce.
Menší děti v 1. a 2. oddíle malovaly celý týden nádherné draky – barevné, pruhované, veselé i legrační.
Starší děti, které navštěvují 3. oddíl, dostaly možnost se projevit nejen po výtvarné stránce, ale také po té tvořivé. Někteří vymysleli básničku, jiní zase celý příběh. Nikdo z nich nezapomněl doplnit svoji práci o ilustraci.
Všem dětem patří od nás VELKÁ POCHVALA. Každý, kdo se soutěže zúčastnil, dostal malou sladkou odměnu. Ti nejšikovnější z jednotlivých oddílů (v 1. oddíle se již stalo, ve 2. a 3. oddíle ještě ne) budou hned po otevření škol (jelikož jsme to z důvodu nemoci a rychlého uzavření škol nestihly) oceněni malými dárečky. Všechny práce dětí budou vystaveny na obdiv na školních nástěnkách.

Všichni si držme pěsti, aby se situace kolem šíření koronaviru uklidnila a my se příští rok mohli sejít osobně na tradiční Drakiádě tak, jak jsme zvyklí.

vychovatelky ŠD