online cvičení

logo ovoce do škol

Vybavení učebny F - Ch

EU

Program "Vzdělávání pro konkurenceschopnost"

EU

Projekt "Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi"

EU

Projekt "Společným vzděláváním k pevnějším sociálním vazbám III"

EU

Realizace energeticky úsporných opatření v objektu ŠJ při ZŠ a MŠ Horní Benešov

EU

Modernizace odborné výuky v ZŠ Horní Benešov

EU

DRAVCI

orel

Podle internetové encyklopedie jsou dravci "...ptáci, kteří jsou přizpůsobeni k lovu živé kořisti. Mezi typické znaky dravce patří hákovitě zahnutý zobák, ostré drápy a silná, široká křídla..."
Opravdovost těchto informací si mohli ověřit všichni žáci hornobenešovské základní školy včetně mateřské školy, kteří v pátek 17. května 2013 nechyběli. Na fotbalové hřiště totiž přijeli sokolníci, aby dětem předvedli své dravce. Sovu pálenou, poštolku obecnou, výra velkého, orla bělohlavého, krkavce, káně Harrisonu apod.
Kromě toho, že děti dravce viděly, mohly si některé z nich pohladit a od komentátora pořadu se pozorní posluchači a diváci dozvěděli spoustu zajímavých informací, např. že nedospělý jedinec má hnědé peří s bílými skvrnami až do svého pátého (výjimečně čtvrtého, vzácně i třetího) roku života, kdy získává bílé peří na hlavě.

Žáci 6. třídy komentovali vystoupení takto:
"...bylo to zajímavé, ale foukal silný vítr a ptáci nemohli létat dost vysoko...dozvěděli jsme se hodně informací, moc se nám to líbilo…mohli jsme si je pohladit a někteří dostali pírko...asi nej, nej, nej byla orlice a sova pálená...nelíbilo se nám, že to trvalo jen 45 minut...všechno jsme si to moc užili, ve škole jsme si pak říkali, jak to bylo super."
Co dodat?
Že se těšíme na další vystoupení sokolníků někdy příště.

PhDr. Jana Semerová

<< Zpět

© Základní škola Horní Benešov
web & design: Lenka Kuchařová 2010 e-mail: kucharova.zshb@seznam.cz