Fejeton o ničem

oko

Dostala jsem za úkol napsat fejeton. To by samozřejmě neměl být problém, protože teoreticky vím o fejetonu všechno, navíc jako studentka základní školy 9. třídy, tak bych měla zvládnout vypořádat se se vším. Teoreticky...
Využiji volného času, kterého mám pochopitelně hodně, jelikož nemám žádné domácí povinnosti a těch pár předmětů ve škole... ono mi to do hlavy přece nacupitá všechno samo. Proto si položím na stůl papír, tužku, pár nápadů. "Tak a teď babo raď!"
Nápady docházejí, pokrčené papíry se hromadí v jednu velkou pyramidu podobnou těm egyptským a moje myšlenky si dávají už třetí kafe. Pořád dokola blábolí a blábolí: "Vtipnou formou upozorňovat na aktuální problém."
Aktuální problém? Těch je přece dost, stačí si vybrat: politika, ekonomika, hospodářství, školství, války, atd. Přemýšlím, že bych se do jednoho z nich pustila, ale myšlenky mi to vymluví. Prý jsou to příliš neproblematická témata.
Po pár hodinách mi dochází trpělivost a vyhazuji myšlenky na mráz. Došlo mi totiž, že na světě je všechno tak strašně dokonalé, že nemá cenu o tom psát fejeton.
Tudíž to nedopadne jinak, než že se nad mou hlavou objeví bílá vlajka. Ono se to nakonec všechno vyřeší samo, ne?

Lada Láčíková, 9. třída