Zažili jsme úspěch florbalistů v Krnově

florbal

V úterý 21. 11. 2017 jsme vyrazili do Krnova na turnaj ve florbalu pro žáky 1. stupně. Samotné soutěži předcházel poctivý trénink ve volném čase hráčů. Do Krnova jsme, po zkušenostech z loňska, nejeli s moc velkými ambicemi. Ovšem to co hoši předvedli, všem vyrazilo dech. V prvním zápase jsme narazili na ZŠ Jesenickou. Ze začátku hra vypadala vyrovnaně, ale pak se do toho hoši opřeli a skóre začalo rychle narůstat. Po 14 minutách byl vítězství naše. Stejná branková smršť se opakovala i v zápase s Lichnovem a my se stali vítězi skupiny. Díky tomu jsme ušetřili jeden zápas a rovnou postoupili do semifinále. Tam nás ovšem čekala odveta s Lichnovem, který si vybojoval postup do semifinále. Začátek byl opět v naší režii, ale v polovině se soupeř zvedl a stav 5:0 se rázem změnil v boj o těsné vítězství 5:4. Kluci se tak zaslouženě probojovali do finále turnaje. Do finále jsme skočili rovnýma nohama a za pár minut vedli šťastným gólem 1:0. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Matěj Havránek, náš nejlepší obránce, nepouštěl nikoho do gólových šancí a naši útočníci Jakub Nikodém, Jakub Duškevič, Tobiáš Kučerka pálili ze všech pozic. Bohužel minutu před koncem došlo k faulu na Kubu Nikodéma a chvilka bez něho stačila soupeři k vyrovnání. O vítězství muselo rozhodnout trestné střílení, což je v podstatě sázka do loterie. V tu chvíli nás definitivně opustilo štěstíčko a my prohráli na trestná střílení 2:1, kdy náš jediný gól vsítil Jakub Nikodém. Naše spanilá jízda turnajem skončila těsně před branami postupu do krajského finále a v konečném pořadí nám patří 2. místo.
Na závěr je potřeba vyzdvihnout bojovnost našich hráčů, kteří turnaj odehráli v minimálním počtu hráčů a pak také výkon brankáře Martina Knapíka. Turnaj byl jeho prvním na pozici brankáře a rozhodně nezklamal. Družstvo v rozhodujících chvílích svými výkony skvěle podržel. Svou účastí na turnaji jsme pro školu získali florbalové vybavení ve výši 3000 Kč.
Složení družstva: Martin Knapík, Jakub Duškevič, Jakub Nikodém, ‚Tobiáš Kučerka, Matěj Havránek a Dominik Šlapeta.