HALLOWEEN 2015

halloween 15

23. říjen nebyl v tomto školním roce jen tak ledasjakým datem. Na konci října jsme naplánovali naši tradiční akci Halloween. Celému Halloweenu předcházela dlouhá a pečlivá příprava, na které se podílel široký realizační tým, skládající se z bývalých žáků školy, SRPDŠ, učitelů, i samotných dětí. Novinkou letošního Halloweenu byla soutěž maminek "O nejhalloweenštější moučník", jehož vítězkou byla paní Palánková. Všech patnáct sladkostí bylo krásně a tradičně nazdobeno (nechyběly hřbitovy, duchové, dýně, rakev, oči, apod.). Moučníky byly v průběhu večera a rána rozděleny dětem.
Další novinkou byl tanec deváťáků na písničku Michaela Jacksona Thriller, kterou tancovali na náměstí v doprovodu světelných a kouřových efektů. Celé září a říjen děti pilně nacvičovaly tanec pod vedením Pavly Kozelkové, které tímto moc děkuji.

Celý večer a noc probíhaly tradičně: ubytování strašidel, průvod městem, hodnocení masek (tentokrát byly čtyři kategorie), básní, soutěžní úkoly v budově školy, diskotéka s naším tradičním DJ panem Davidem Černochem. Někteří se dívali na horrory a spát se šlo opravdu hóóódně pozdě.
Ráno jsme strašidýlka probudili v šest hodin muzikou Foo Fighters, aby se jim dobře vstávalo a hlavně uklízelo. Musím chválit, letos úklid probíhal naprosto na jedničku, což už jsme hodně let nezažili. Prostě byli letos bezvadní.

Byl něčím Halloween zvláštní? Každý si na něm našel to svoje. Pro žáky z deváté třídy byl poslední, naopak pro páťáčky byl první.
Reakce dětí na Halloween jsou pozitivní; byly spokojené, a to je pro nás to nejdůležitější.

moučník halloween 15

Poděkování:

SRPDŠ za financování celé akce, kolegům: Danieli Blažkové, Evě Krskové, Romanu Imrichovi, Ivoně Kozelkové, Martinu Polokovi, Růženě Skyvové, Markétě Ivanovové, Janě Semerové, Evě Jelínkové. Davidu Černochovi za skvělou muziku, Pavle Kozelkové, Martině Klichové.
Porotě ve složení: starosta Michal Blažek, ředitel školy Zdeněk Žanda, Miroslava Chudíková, Anna Strmisková, Ludmila Klichová, Markéta Brziaková.
Další velký dík patří naším bývalým žákům za pomoc na soutěžních úkolech, úklidu, apod.: Terce Urbanové, Natce Fraisové, Ivči Rychtárikové, Věrce Lantové, Lili Lesákové, Zuzce Šindlerové, Danči Zákoutské a Lukáši Kocourkovi. Poděkování René Dostálovi za focení Halloweenu, Policii ČR za dohled nad průvodem, maminkám za krásné a chutné moučníky.

Těšíme se za rok zase na shledanou v podzimním halloweenském čase.

Ocenění:

Soutěž o nejlepší halloweenskou báseň vyhrála Stanislava Kubačáková z 5. třídy.
Soutěž "O nejhalloweenštější moučník" vyhrála paní Palánková.

Nejlepší masky:

Kategorie 5. třída: 1. místo Karolína Šrámková, 2. místo Adéla Blažková, 3. místo Adam Cileček
Kategorie 6. třída: 1. místo Radek Premus, 2. místo Natálie Heimová, 3. místo Kristýna Dobešová
Kategorie 7. a 8. třídy: 1. místo Adéla Zemanová, 2. místo Adam Kret, 3. místo Michaela Krpcová
Kategorie 9. třída: 1. místo Natálie Premusová, 2. místo Eliška Chylíková, 3. místo Tomáš Krynský

Zvláštní cena poroty: Kamila Rožnovská z 9. třídy.

Vítězná báseň:

Jednou venku při setmění
děti v strašidla se mění.
V okně dýně, uvnitř svíčka,
halloweenská mají trička.