Halloween 2017

halloween 17

Kdo by se byl nadál, že ten rok uteče tak neskutečně rychle. A přece utekl.
3. listopadu se otevřely znovu brány do světa "na druhé straně" a přesto, že školní Halloween nepřipadl na ten skutečný svátek, který je přesně 31. října, škola se hemžila záhrobními stvořeními všeho druhu.
Některé aktivity spjaté s podzimním keltským svátkem jsou již tradiční, jako například zápis do listiny návštěvníků, strašidelný průvod městem, hodnocení masek, plnění úkolů či stezka odvahy a sledování hororů. Objevila se i novinka v podobě soutěže o "Nejhalloweenštější lektvar", tedy lépe řečeno o jeho recept. Nevím, jak bychom některé ingredience sháněli a hlavně ani netušíme, jak by vše chutnalo! Recept doneslo pět tříd z šesti a vítěznou třídou se stali osmáci, kteří si tímto odnáší do celoroční soutěže Třída roku celých 50 bodů. Další třídy si odnesly 25 bodů. Děti ukázaly, že mají k básnění vlohy, a grafická úprava se všem moc povedla.
Halloweenských pochoutek se letos sešlo do soutěže pět. Všem maminkám tímto moc děkujeme, že dobroty upekly. Tuto soutěž vyhrála paní Petra Černochová, jejíž dílo by se dalo nazvat: Zátiší s lebkou a svíčkami. Také soutěž kostýmů porotců se setkala s velkým ohlasem a s náskokem vyhrála výtvarnice Žaneta Bitnerová.
Masky hodnotila porota v inovativním složení. Z tradičních porotců zůstal ředitel školy Zdeněk Žanda. Další byli pro děti noví: paní Michaela Dobešová, slečna Veronika Hudečková, slečna Žaneta Bitnerová, paní Markéta Ivanovová, pan Vratislav Golláň, pan Pavel Šindler, pan Petr Rak. Porota to opět neměla vůbec snadné a my jí moc děkujeme.

Děti s kostýmy soutěžily v šesti kategoriích a zde jsou vítězové:

I. kategorie 5. třída:
1. místo - Alena Karafiátová, 2. místo - Monika Komárová, 3. místo - Jakub Duškevič
II. kategorie 6. A:
1. místo - Adéla Kozelková, 2. místo - Martina Gajdáčová, 3. místo - Jan Palánek
III. kategorie 6. B:
1. místo - Alexandra Koňaříková, 2. místo - Veronika Kučerová, 3. místo - Robin Kašík
IV. kategorie 7. třída:
1. místo - Kristýna Krpcová, 2. místo - Karolína Šrámková, 3. místo - Radek Michalek
V. kategorie 8. třída chlapci a 9. třída chlapci:
1. místo - Robin Černoch, 2. místo - Erik Glamoš, 3. místo - Jakub Kramný
VI. kategorie 8. třída dívky a 9. třída dívky:
1. místo - Tereza Raidová, 2. místo - Vanesa Speváková, 3. místo - Adéla Zemanová

Poděkování:

SRPDŠ za finanční záštitu celé akce, porotě, Policii ČR za dohled na průvodem. Dále děkuji kolegům, kteří se podíleli na přípravách a realizaci, všem pomocníkům z řad bývalých žáků naší školy, Davidu Černochovi za zvuk a hudbu. Děkuji rodičům za skvělou přípravu masek a veřejnosti za návštěvu školy a halloweenského průvodu.

Mgr Beata Dostálová

Vítězný recept na lektvar:

O půlnoci na Hudberku
uvidíš-li trs pelyňku,
vykroč k němu pravou nohou
na rameni se svou sovou.
Až utrhneš pelyněk,
zvedni ze země křemínek.
K hornobenešovské škole se vydej,
do lektvaru vraní oko přidej.
Křemenem oheň zažehni,
opatrně víko nadzvedni.
Přihoď střívko slepičí,
pořádně to s tím zacvičí.
Trochu povař, trochu míchej,
pod kotlem to pořád hlídej.
Nezapomeň muchomůrku, praváka a bedli.
Bude to tak lepší, neboj se a věř mi.
Přidej jazyk hadí,
ať to k sobě ladí.