Halloween opět po roce

halloween 18

Začátek listopadu není jen časem Dušiček, ale pro děti z naší školy znamená i jedinečnou akci Halloween. Některé aktivity jsou již tradiční, jako například průvod městem, soutěž masek, stezka odvahy, plnění úkolů z angličtiny. V tomto roce jsme opět sáhli po četbě strašidelných příběhů, třeba z dílny Jana Opatřila.

Několik věcí stojí za větší zmínku:

Děti byly parádní, hodné, dokonce v noci i spaly (nebo to dobře hrály). Byl to snad první rok, kdy jsme nemuseli v noci vstávat a vysvětlovat, že se taky občas prostě spí. Premiéra nového "dýdžeje" – Patrik Černoch se zhostil své role na výbornou (a to nejen muzikou, ale i maskou a kostýmem). Ranní úklid proběhl naprosto v pohodě a o půl osmé byla prázdná a uklizená škola. Počasí nejteplejší a nejsušší za posledních deset let (asi jsme jej měli dobře objednané). Porota se představila ve složení: ředitel školy Zdeněk Žanda, Ludmila Klichová, Miroslava Kramná, Miroslava Chudíková. Lenka Kuchařová, Dagmar Petřeková. Děti hlasovaly pro nejlepší masku v porotě a vyhrála paní Miroslava Kramná.

Vítězové:

Báseň třídy: 7. B
Masky 5. třídy: Adélka Kaňová, Klárka Žandová, Julča Mecnerová
Masky 6. třídy: Alča Karafiátová, Martin Knapík, Matěj Havránek
Masky 7. A třídy: Kika Lantová, Marťa Gajdáčová, Kamil Čulák
Masky 7. B třídy: Dia Láčíková, Terka Vaňková, Jarek Kovář
Masky 8. třídy: Kája Šrámková, Viktor Rapušák, Adam Bauer
Masky 9. třídy: Lea Pohlová, Aďa Šopíková

Poděkování:

SRPDŠ za finanční zajištění celé akce, porotě, bývalým žákům naší školy. Policii ČR za dohled nad průvodem. Mým úžasným kolegům, bez kterých by se Halloween nedal zrealizovat. Mimoškolním dospělákům, kteří pomohli. Fotografům, kterých byla spousta.
Velký dík si zaslouží i rodiče, kteří dětem pomohli vyrobit masky a kostýmy a všichni, kteří se přišli podívat na výzdobu a podpořili náš průvod městem.

Příští rok se těším na shledanou.
Mgr. Beata Dostálová