Když se řekne Halloween

halloween 19 1

Když se řekne Halloween, tak se některým vybaví americký zvyk. Jiným se vybaví možnost se vyřádit, některým staré keltské kořeny. Nám ve škole se promítne velká akce, se kterou je spojena hodně náročná příprava. Ale výsledek stojí za to a odměnou jsou spokojené děti, odcházející ráno ze školy. Letos jsme se ve škole sešli večer 1. listopadu. I přesto, že nás potrápilo chladné a větrné počasí během průvodu a stezky odvahy, všichni to zvládli ve zdraví. Náměstí bylo krásně nasvíceno dýněmi a svíčkami, které krásně dotvořily halloweenskou atmosféru. Diskotéku zajistil Patrik Černoch, pomocníků byla spousta z řad bývalých žáků školy. Děkuji moc i všem mým kolegům, kteří pomáhali s přípravami i na akci samotné. V porotě, která hodnotila masky, letos zasedli většinou noví porotci: starosta Pavel König, ředitel školy Zdeněk Žanda, knihovnice Klára Kelemenová a Kateřina Baierová, pan Michal Blažek a student pedagogické fakulty David Rábek. Měli velmi složitou situaci, protože rozhodovat v šesti kategoriích nebylo vůbec jednoduché.

Nakonec vše dopadlo takto:

Masky 5. třídy: Terka Hrozová, Natálka Rapušáková, Klárka Křenková
Masky 6. třídy: Natálka Ševčíková, Lucka Machů, Sára Melichárková
Masky 7. třídy: Alča Karafiátová, Monča Komárová, Denča Teperová
Masky 8. A třídy: Kika Lantová, Ivča Kozelková, Marťa Gajdáčová
Masky 8. B třídy: Saša Koňaříková, Klárka Hušková, Míša Jemelková
Masky 9. třídy: Kája Šrámková, Katka Klapetková, Kika Krpcová

Velké díky patří i rodičům, kteří s kostýmy a maskami svým dětem pomáhali. Děkujeme také SRPDŠ za financování celé akce.

Těšíme se příští rok na viděnou.
Mgr. Beata Dostálová