Hornobenešovský maraton

běžci

Základní škola a Mateřská škola Horní Benešov pořádala ve čtvrtek 9. 5. 2013 sportovní akci nazvanou "Hornobenešovský maraton". Cílem akce bylo uběhnout 42 195 m, kdy žáci základní školy od těch nejmenších až po ty nejstarší měli za úkol štafetově uběhnout dohromady délku tratě shodnou s antickým "maratonským během", samozřejmě podle věkové kategorie, podle síly, výkonnosti a energie.
17 695 m celkem uběhli žáci 1. stupně, tedy děti od 1. do 5. třídy.
Žáci ze 6. třídy dostali za úkol odběhnout jeden po druhém celkem 5 000 m, sedmáci odběhli 7 500 m, žáci 8. třídy se mezi sebou podělili o 6 000 m a stejně tak i žáci 9. třídy.
Celá akce byla zahájena ve 14 hod na fotbalovém stadionu a ve 14:15 hod vyběhli první běžci.

Ovšem dobrým úmyslem celé akce bylo nejen metry uběhnout, ale získat sponzory, kteří jednotlivé metry koupí. Metry mohli občané ze široké veřejnosti zakoupit v IC Horní Benešov, u ředitelství školy, popř. na akci samotné.
Cena byla stanovena takto: 1 metr = 1 Kč.

A k jakému účelu budou peníze určeny?

Záměrem ředitelství školy je použít "maratonské" peníze na vybudování části jazykové učebny Mercurius 21 (jedná se o jazykový laboratorní systém, který tvoří skupina moderních elektronických pomůcek určená především k výuce cizích jazyků).
Základní škola a Mateřská škola Horní Benešov děkuje všem, kteří na akci podíleli ať už finančním příspěvkem či osobní podporou akce.

PhDr. Jana Semerová