Školní výlet s programem "Hledání limitů"

výlet7 č. 1

Spojit představy starších žáků a učitele o školním výletě není jednoduché. Učitel se snaží žáky vzdělávat, žáci chtějí výlet nabitý dobrodružstvím a adrenalinem. Co teď s tím?
Co udělat pro spokojenost všech? Držet se známého hesla "Škola hrou" a zabalit vědomosti do zážitkových balíčků. Každý učitel ví, že nejvíc se žáci naučí, když si vše mohou důkladně osahat, vyzkoušet a otestovat. A když je něco baví, jde vše mnohem rychleji.
Proto Ing. Jan Krasula, třídní učitel 7.třídy, vybral pro své "svěřence" u společnosti "RIKITAN" výše uvedený školní výlet. Všichni jsme se těšili a ve čtvrtek 13.června jsme jeli do Kopřivnice a Štramberka. A co jsme všechno zažili?

Lanové centrum

V nově postaveném lanovém centru bylo pro nás připraveno hned několik atrakcí. Naučili jsme se, jak správně jistit kamaráda na horolezecké stěně i lanové překážce, vyzkoušeli jsme si, jak dobrými jsme horolezci a zdoláli jsme také několik zajímavých lanových překážek. Ti nejodvážnější z nás překonali strach a odhodlali se skočit ze sedmimetrové věže. Pro méně nadšené horolezce bylo připraveno venkovní fitness, netradiční hra spiroball a venkovní trampolíny.

výlet 7 č. 2

Střelba z luku

Určitě si všichni vzpomínáte, jak jste si jako malí vyráběli luky a šípy a hráli na indiány. V dětství získané zkušenosti jsme využili na školním výletě a předvedli své umění při souboji o nejlepšího lukostřelce.

Muzeum Tatra

Kopřivnice? Tatra, napadne většinu z nás. Doby nejslavnější jsou už bohužel dávno pryč, ale muzeum nás přesvědčilo, jak slavné doby to pro Tatru byly. Nadšení sportovci jistě uvítali menší expozici Dany a Emila Zátopkových, kteří stejně jako Tatra, neodmyslitelně patří ke Kopřivnici.

výlet 7 č.3

Terénní čtyřkolky

Tak trochu mimo program se k nám dostala tato atrakce, což bylo výborné. Někteří se k motorům dostali úplně poprvé, někdo se choval jako hotový profesionál. Nejprve to bylo jako ve škole, vysvětlili jsme si základní pravidla a pod dozorem učitelů a instruktora jsme si projeli nejprve malé a pak velké kolečko. Kdo chtěl jet na menší čtyřkolce, jel. Kdo si vybral tu větší, řítil se kupředu. V každém případě - hodně dobré!

Divíte se nám, že jsme ani nechtěli z výletu domů?

Ing. Jan Krasula, třídní učitel 7. třídy