Lyžařský výcvikový kurz opět nezklamal

V termínech 12. – 19. ledna 2019 odjelo 43 žáků ze sedmých tříd a šesté třídy na lyžařský výcvikový kurz do Karlova. Překrásná sněhová nadílka je čekala necelých 40 km od domova. Ubytování v penzionu Roháč bylo báječné. Kopce pokryté třpytivou vrstvou sněhu a krásné až pohádkové počasí nám všem umožnilo lyžovat každý den. Žáci byli rozděleni do družstev dle lyžařských či snowboardových dovedností. Po dvou dnech náročného výcviku se zařadili mezi lyžaře i ti, kteří na lyžích dosud nikdy nestáli. S radostí tak lyžovali všichni účastníci výcviku. Byl to "náš další skvělý a nezapomenutelný lyžák"! V celém průběhu výcviku nedošlo k žádnému zranění ani onemocnění, proto je možné uplynulý lyžařský výcvik hodnotit jako velmi vydařený.

Martina Chamrádová, vedoucí LVK

Lyžařský výcvik očima žáků

Lyžařský výcvikový kurz jsme zahájili dne 12. 1. 2019. Tento kurz se konal v Karlově pod Pradědem. Zúčastnily se celkem tři třídy: 6. třída,7. A a 7. B.
Nástup na kurz byl na autobusovém nádraží v Horním Benešově, po příjezdu do Karlova jsme odnášeli lyže, snowboardy a jiné vybavení do lyžárny. Poté následoval oběd a po obědě nám učitelé řekli, na jaký pokoj se máme jít ubytovat. Celé odpoledne jsme strávili vybalováním věcí.
Večer následovala hra, kde jsme byli rozděleni do 4 týmů. Plnili jsme různé úkoly a rozšifrovávali hádanky. Ve 22:00 byla večerka. Další dny jsme chodili lyžovat, vždy od 9:00 ráno do 12:00 hodin. Poté byl oběd a osobní volno do 13:30 a od 14:00 do 16:00 se chodilo lyžovat. Takhle to pokračovalo do úterý, kdy jsme se všichni vydali do Bruntálu do Wellnesscentra. Moc jsme si to tam užili a hezky si zaplavali. Odpoledne jsme šli na procházku po zasněženém Karlově. Večer byla jako každý den hra.
Ve středu, ve čtvrtek a v pátek jsme šli opět lyžovat. Ve čtvrtek odpoledne se konal závod ve slalomu.
Večer jsme doluštili celou hru a následovalo ježdění z kopce po igelitových pytlích. Druhý den jsme opět lyžovali a večer bylo vyhlášení slalomu a hry. Ve hře zvítězili všichni. Potom následovala diskotéka, kterou jsme si moc užili a hezky si zatancovali. V sobotu ráno jsme šli na snídani a poté jsme si dobalili věci, uklidili pokoje a vyrazili domů. Cestou domů jsme zpívali písničku, kterou jsme si na lyžařském kurzu moc oblíbili a tou písničkou je "Spomal ma" od slovenské zpěvačky Pehy. Tento lyžařský výcvik se nám vydařil, protože nikdo neměl nějaký větší úraz.
Byl to moc skvělý lyžák. Děkujeme učitelům (paní Krskové, Kozelkové, Chamrádové a panu Žandovi a Petlachovi) za to, že nám tenhle kurz poskytli a naučili nás dobře lyžovat.

Anežka Petrová a Tereza Maderová (žákyně 7. B)