Ohlédnutí za 1. pololetím ve školní družině

První pololetí školního roku uběhlo jako voda, proto i my s dětmi ve ŠD chceme zavzpomínat na to, jak jsme ho prožili. V průběhu měsíce září jsme se připravovali na tradiční "Drakiádu", která úspěšně proběhla v sobotu 21. 9. 2019.

Podzimní dny jsme si v oddílech zpříjemňovali různými výrobky, u kterých děti využily různorodé výtvarné techniky. Radost dětem udělal panáček "Podzimníček", dráček v podobě zápichu, papírový ježek, jablko a hruška tištěná pomocí barev a papírové ruličky.

Halloween si děti připomněly zhotovením papírové dýně, oddíly zdobily omalovánky s halloweenskou tématikou a lucerničky v podobě broučka.

V průběhu celého pololetí se děti věnovaly oblíbené činnosti - vyšívání obrázků na papír (zvířátka, květiny, státní vlajky, obrázky s podzimní a vánoční tematikou). Nechyběla také každodenní četba oblíbených pohádek po obědě a relaxační a odpočinkové hry.

Podzim se přehoupnul do předvánočního času, který jsme vyplnili zhotovením vlastního adventního kalendáře, papírových figurek Mikuláše, čerta a anděla, jmenovek na dárky a vlastnoručně napsaného dopisu Ježíškovi. Také letos jsme se všechny tři oddíly zúčastnily soutěže o "Nejkrásnější vánoční stromeček". Ozdoba kapříka z ořechových skořápek nám získala krásné 2. místo a děti si určitě zaslouží velkou pochvalu za snahu. Malou ukázkou našich výtvarných prací jsme se také zúčastnili výstavy školy v IC a knihovně.

V prosinci jsme se začali věnovat přípravě vánočních přáníček pro své blízké i zaměstnance školy, prožili příjemné odpoledne v místní knihovně, kde proběhl projektový den ŠD na téma "Ilustrátoři dětských knížek". Před odchodem na vánoční prázdniny se děti společně rozloučily na malé vánoční besídce a už se všichni těšili na Vánoce v kruhu své rodiny.

Leden jsme přivítali zhotovením 3D sněhuláků, oddíly ozdobily inkoustové obrázky se zimní tematikou a lednovým hitem se stali ptáčci z vlněných bambulek.

První pololetí školního roku máme za sebou a už se těšíme na společné chvíle ve druhém pololetí.

Lenka Zahumenská a Anna Šidliáková, vychovatelky ŠD