Olympiáda v anglickém jazyce 2015 - okresní kolo

oaj

Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce proběhlo v Krnově.
Podobně jako v loňském roce, tak i v letošním, si ti nejlepší žáci ze základní školy v Horní Benešově mohli porovnat své znalosti v anglickém jazyce v rámci okresu.
Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce proběhlo dne 23. 2. 2015 v Krnově ve dvou kategoriích.

V kategorii I. A (žáci 6. – 7. tříd), se zúčastnili Jan Jirásko a Jan Kamír ze 7. třídy.
V kategorii II. A (žáci 8. – 9. tříd) se zúčastnil Adam Hasalík z 9. třídy.

Soutěž zahájila předsedkyně okresní poroty a komise Mgr. Jarmila Bálintová. Pro jednotlivé kategorie byly stanoveny poroty složené z učitelů anglického jazyka ze základních škol a gymnázií našeho okresu.
Žáci museli prokázat své znalosti v těchto nelehkých oblastech:

• Gramatika
  • Představení se - monolog
  • Poslech - doplnění textu
  • Popis obrázku
  • Konverzace, plynulost projevu, správnost, rozsah slovní zásoby, výslovnost a schopnost rozvinout komunikaci

Výsledky okresního kola

Kategorie I. A
Jan Kamír – 2. místo (celkový počet bodů 83. Pouze 2 body mu chyběly do 1. místa)
Jan Jirásko – 10. místo

Kategorie II. A – Adam Hasalík – 15. místo

Všem zúčastněným žákům děkujeme za vzornou přípravu a odvahu, s jakou reprezentovali naši školu v rámci okresu a také vedení školy, které tuto výuku ve všech směrech podporuje.

Martina Chamrádová, vyučující AJ