Podzim ve školní družině 2018

Ve školní družině si s dětmi, kromě hraní, užíváme společné aktivity. Stolní a deskové hry jsou u nás na denním pořádku, skládání ze stavebnic, ruční práce, práce s papírem, postřehové a paměťové hry a mnoho dalších. Soutěže všeho druhu děti strašně moc baví. Zaměřujeme se na rozvoj dětí po všech stránkách, a i když se některé děti zpočátku nechtějí zapojit, tak se většinou po chvilce nechají ostatními "strhnout"
Ve třetím oddíle se staršími žáky máme rádi hry v kruhu, kdy na sebe všichni vidíme a podporujeme tím u dětí správnou komunikaci s vrstevníky či dospělými. Probíráme různá témata, povídáme si o tom, co je v daných životních situacích správné a co ne a nebo jen tak "blbneme" při různých hrách.
S menšími dětmi v prvním a druhém oddíle se například učíme, jak bezpečně manipulovat s nůžkami, vyrábíme výrobky z různých materiálů – používáme přírodniny, špejle, korálky, vyšíváme krásné obrázky a nebo si hrajeme.
Ve všech oddílech podporujeme čtení s porozuměním – u menších dětí čteme pohádky, se staršími dětmi různé články z časopisů, zajímavé příběhy, kdy pak dobrovolníci mají možnost získat razítko za správně vyplněný kvíz. Jen tak totiž máme jistotu, že děti poslouchaly a vnímaly, o čem jsme si četli.
Začali jsme vyrábět ozdoby do soutěže "O nejkrásnější vánoční stromeček" a věříme, že se vám bude letos náš družinkový stromeček líbit. Snad se všichni uvidíme a s některými třeba i osobně pozdravíme na náměstí v Horním Benešově 30. 11. 2018, kdy proběhne, kromě zajímavého programu, i slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Pojďme se tam na chvíli "zastavit" v té dnešní hektické době. Přejeme vám všem klidný předadventní čas.

vychovatelky školní družiny