Poezie ovládla školu

recitace

Na Základní škole v Horním Benešově proběhlo školní kolo recitační soutěže. Zájemci o poezii si v předstihu vyhledali vhodné a věku přiměřené texty, které se naučili zpaměti, a které v úterý 10. 2. 2015 přednesli porotě a svým spolužákům.
Soutěžilo se ve dvou kategoriích, žáci 6. a 7. třídy tvořili 1. kategorii a žáci 8. a 9.třídy představovali 2. kategorii. Do soutěže se přihlásilo celkem 28 žáků, 2 nakonec ještě před začátkem ze zdravotních důvodů odstoupili.
Všichni žáci se zhostili zcela nové soutěže velmi zodpovědně a porota byla překvapena vysokou úrovní přednesu. Proto měla také nesmírně obtížné rozhodování, koho umístit na patřičné místo. Šlo přece o soutěž. Nakonec vše dopadlo takto:

1. kategorie:

• 1. místo - Robin Černoch (6. třída)
  • 2. místo - Alexandra Snopková (7. třída)
  • 3. místo - Kamila Habartová (7. třída)

2. kategorie:

• 1. místo - Michal Pavliš (8. třída)
  • 2. místo - Daniel Kret a Tomáš Krynský (8. třída)
  • 3. místo - Kamila Habartová a Adéla Hrozová (9. třída)

Vyhlášení výsledků proběhlo po ukončení soutěže v malé tělocvičně školy, kde byly žákům předány diplomy a drobné věcné ceny. Ti, kteří tentokrát na stupně vítězů nedosáhli byli oceněni buď zvláštní cenou poroty či účastnickým listem.

Žáci, kteří se umístili na předních pozicích budou 12. 3. 2015 reprezentovat naši školu v dalším kole v Krnově.

PhDr. Jana Semerová