Máme rádi poezii

recitace

Na 2. stupni naší základní školy jsme i v letošním školním roce uspořádali školní kolo recitační soutěže ve dvou kategoriích. Děti ze 6. - 7.třídy byly zahrnuty do 1. kategorie a žáci z 8.- 9. třídy zastupovali 2. kategorii.
Žáci ze 6. - 9. třídy měli za úkol vyhledat si sami báseň, která jim bude "sedět", naučit se ji zpaměti a poté přednést před svými spolužáky. Někteří původně přihlášeni to vzdali, ale ti odvážní předstoupili v pátek 19. 2. 2016 před porotu (p. Dostálová, p. Jelínková, p. Semerová) a ostatních 18 odvážlivců a recitovali básně Jiřího Žáčka, Josefa Bruknera, Jana Nerudy, Františka Hrubína, Vladimíra Vysockého či paní učitelky Dostálové. Někteří recitátoři se nechali ovlivnit trémou nebo jim vypadl text, ale většinu pohltil duch poezie natolik, že dokázali ostatním zprostředkovat pěkný kulturní zážitek.

Porota měla těžké rozhodování. Nakonec se usnesla takto:

1. kategorie:

• 1. místo - Leontýna Pohlová (6. třída)
  • 2. místo - Robin Černoch (7. třída)
  • 3. místo - Petr Matějka (7. třída)

2. kategorie:

• 1. místo - Tomáš Krynský (9. třída)
  • 2. místo - Kateřina Škrášková a Veronika Štěpaníková (9. třída)
  • 3. místo - Dita Víšková (9. třída)

Úspěšné recitátory pošleme do okresního kola, které se koná 14. 3. 2016 ve Středisku volného času Méďa v Krnově.

PhDr. Jana Semerová