online cvičení

logo ovoce do škol

Vybavení učebny F - Ch

EU

Program "Vzdělávání pro konkurenceschopnost"

EU

Projekt "Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi"

EU

Projekt "Společným vzděláváním k pevnějším sociálním vazbám III"

EU

Realizace energeticky úsporných opatření v objektu ŠJ při ZŠ a MŠ Horní Benešov

EU

Modernizace odborné výuky v ZŠ Horní Benešov

EU

PRAHA

fontána

Jako poslední společný výlet nebo spíše výchovně vzdělávací exkurzi jsme si (žáci 9. třídy Základní školy v Horním Benešově) vybrali z nabídky bruntálské agentury Agnos návštěvu našeho hlavního města. Cestu jsme podnikli netradičně vlakem, od neděle 5. 5. do úterý 7. 5. 2013 jsme tedy byli na cestách.
Trochu nám pršelo a trochu bylo hezky, ale rozhodně jsme viděli spoustu zajímavostí, památek, kulturních i historických pozoruhodností. Navštívili jsme Senát, Pražský hrad, Petřín, Václavské a Staroměstské náměstí, byli jsme v divadle. Bylo toho hodně.

petřín

 

A jak se nám exkurze líbila? Přečtěte si naše názory a pak posuďte sami:

• Na exkurzi v Praze se mi nejvíc líbila Křižíkova fontána a focení s Jáchymem Krausem. Na tyhle okamžiky se třídou nezapomenu :)
• Líbila se mi cesta zpátky. Učitele si mysleli, jak se nám bude chtít ve vlaku spát, ale opak se stal pravdou, nakonec tam spali oni. My jsme však byli plní energie a dobré nálady, smích se ozýval po celém vlaku, ani jsme si neuvědomili, že tam nejsme sami...

petřín 2

 

• Na Praze se mi líbila nejvíce Křižíkova fontána. Je neuvěřitelné, co všechno jde dělat s vodou, filmem, světlem a písničkami dohromady. A určitě nezapomenu, že jsme tam potkali Jáchyma Krause, který hraje v seriálu, který se natáčí ve škole, kde jsme spali.
• Na Praze se mi nejvíce líbila návštěva Petřínské rozhledny. Výhled byl úžasný na celou Prahu, měli jsme ji jako na dlani.
• Na Praze se mi líbilo Národní divadlo. Bylo to krásné. Nejvíce se mi ale líbily okamžiky s mojí třídou...:)
• Na Praze se mi velice líbila návštěva výstavy obrazů Alfonse Muchy s Daviscupovým pohárem, také se mi líbilo setkání s Jáchymem Krausem...:)

PhDr. Jana Semerová

<< Zpět

© Základní škola Horní Benešov
web & design: Lenka Kuchařová 2010 e-mail: kucharova.zshb@seznam.cz