Velká výprava na "přespolák"

přespolák 17

V úterý 26. září 2017 se 45 žáků naší školy vydalo změřit své síly v přespolním běhu. Závod se běžel na biatlonové střelnici v Břidličné, která svým profilem přinutila všechny závodníky vydat se ze všech svých sil. Díky podpoře vedení školy jsme letos obsadili všechny vypsané kategorie. Naši žáci z 1.stupně tak zažili poprvé velké závody.
Začátek závodu nesliboval pěkné počasí, ale nakonec se i na závodníky chvílemi usmálo slunce. Naši běžci dokázali vybojovat 3x stupně vítězů. Nejvíce se o to zasloužili malí běžci z 2. a 3. třídy, kteří zřejmě ještě nejsou oslabeni sedavým způsobem života. V přespolním běhu se hodnotí hlavně družstvo složené max. z 6 běžců. Do výsledku se započítává umístění prvních čtyř závodníků. Důležitá je tak vyrovnanost běžců v družstvu, která nám bohužel v některých kategoriích chyběla.
V I. kategorii se na skvělém 3. místě umístilo družstvo dívek ve složení Lucie Pražáková, Pavlína Králíková, Nicol Schiedková, Terezie Schiedková, Iva Kovářová a Tereza Žandová. V jednotlivcích pak na stupních vítězů na 2. místě skončil Tomáš Glovčík a na 3. místě Lucie Pražáková. Ani v ostatních kategoriích se naši závodníci neztratili. Krásné 7. místo vybojoval Matěj Havránek a 9. místo Nela Bradová. V každé kategorii závodilo přibližně 70 závodníků, takže umístění v první desítce je velmi cenné. Celkově naši žáci skvěle reprezentovali školu a ukázali, že i v Horním Benešově umíme běhat. V příštím roce se určitě zase zúčastníme a já věřím, že účast v družstvu bude motivací pro ostatní žáky, aby sami začali běhat a trénovat na našem atletickém hřišti.
Rady a zkušenosti našim žákům poskytly Mgr. Hana Melichárková a Mgr. Zuzana Holušová.

Mgr. Zuzana Holušová