Velká výprava na přespolní běh

V úterý 2. 10. 2018 se vydalo 44 žáků naší školy poměřit své síly v přespolním běhu.
I když ráno nebylo počasí příliš přívětivé, naši běžci jeli s odhodláním vydat ze sebe maximum.
Závod proběhl, jak už tradičně, na biatlonové střelnici v Břidličné. Trať byla opravdu náročná. Vedla po louce i lesem, do kopců i z kopce, travnatým i bahnitým terénem. Byla rozdělena na tři okruhy (zelený - 500 m, modrý - 1000 m, červený - 2000 m).
Kategorie I. dívky i chlapci běželi zelený okruh (Míková Tereza, Knapová Amálie, Žandová Tereza, Králíková Pavlína, Kosíková Tereza, Mazáčová Eliška, Mikeš Martin, Ledabyl Jan, Krpec Tomáš, Hudec Filip, Budík Adam),
kategorie II. měli modrý okruh (Pražáková Lucie, Kovářová Iva, Bradová Nela, Žandová Klára, Krasulová Alena, Mecnerová Julie, Foldyna Roman, Bauer Pavel, Swaczyna Marek, Kučerka Tobiáš, Mikšík Jiří, Chlup Adam, náhradník Monsport Josef),
III. kategorie dívky běžely modrý se zeleným okruhem (Procházková Vendula, Karafiátová Alena, Maderová Tereza, Bocková Martina, Šindlerová Viktorie, Stavinohová Lada), III. kategie chlapci běželi 2x modrý okruh (Mikšík Erik, Palánek Jan, Šlapeta Dominik, Duškevič Jakub, Nikodém Jakub), IV. kategorie dívky běžely modrý a zelený okruh (Karafiátová Petra, Klapetková Kateřina, Koňaříková Alexandra, Žižková Ester, Ledabylová Jana), IV. kategorie chlapci běželi červený a modrý okruh (Buťák Šimon, Lesák Vladimír, Skladan Jiří, Pražák Antonín, Ružarovský Jan).
Za tým mohlo běžet maximálně 6 závodníků, přičemž do výsledkové listiny se počítaly 4 nejlepší časy v týmu. Konkurence zúčastněných škol z okresu Bruntál byla veliká. V každé kategorii běželo přibližně 70 závodníků, proto umístění kolem první desítky považujeme za obrovský úspěch. Nejvíce zazářily v jednotlivcích mladší žákyně, kdy například Tereza Míková doběhla šestá, Nela Bradová šestá, Lucie Pražáková devátá a Alena Krasulová dvanáctá.
I proto slavil největší úspěch tým dívek ze 4. a 5. třídy (kategorie II.), který obsadil nádherné 2. místo. Zatímco týmy mladších žáků se ještě držely ve výsledkových listinách kolem 5. a 7. místa, týmy starších žáků už těžko čelily konkurenci kvalitních běžců a obsazovaly spíše závěrečné pozice výsledkové listiny.
I tak bychom chtěli moc pochválit všechny zúčastněné závodníky a těšíme se, že své síly poměříme i na příštím ročníku přespolního běhu.

Mgr. Hana Melichárková, Mgr. Marek Petlach