Ve znamení přijímaček

žákyně

Ve dnech 22. - 24. dubna 2013 většina našich deváťáků absolvovala přijímací zkoušky či pohovory na střední školy, gymnázia nebo odborná učiliště. Přijímací řízení se dotýká i některých žáků z nižšího ročníku. V letošním školním roce (stejně jako vloni) si každý žák mohl podat dvě přihlášky k dalšímu studiu.
Na přípravu bylo pořád času dost...ale najednou čas běžel nějak rychleji a přijímačky stály přede dveřmi.
Žáci naší devítky směřovali vesměs do Opavy, Bruntálu, popř. do Krnova. Většina z nich by nechtěla odejít z domu na internát, raději by dojížděla denně do školy z domu. Našli se však i takoví, kteří by rádi studovali v Moravské Třebové nebo např. v Havířově. Ve třídě se našli i jedinci, kteří už jsou "v klidu", protože byli na jednu školu přijati ještě dříve, nežli řekli "švec".
Přestože po bitvě bývá každý generálem, přiznali někteří budoucí studenti nejen velkou trému a obavy, ale i obtížnost přijímačových testů.

Nyní nám nezbývá, než jim všem držet palce, aby byli přijati v prvním kole přijímacího řízení, a aby ten jejich první hodně vážný krok do budoucna byl úspěšný.

PhDr. Jana Semerová, vyučující českého jazyka