Poznej své okolí 2019

Letošní výchovně vzdělávací projekt s názvem "Poznej své okolí" jsme věnovali tématu, které je aktuální právě vzhledem ke květnovým událostem a nazvali jsme jej "Po stopách Československa".
Proto žáci 2. stupně navštívili postupně významnou vojensko-technickou památku areál čs. opevnění Hlučín - Darkovičky a národní památník 2. světové války v Hrabyni.
Areál čs. opevnění Hlučín - Darkovičky je velmi významná vojensko - technická památka, která je v Evropě velmi vysoce ceněna. Jedná se totiž o ojedinělý příklad pevnostního systému bývalého Československa, jejichž výstavba probíhala mezi lety 1935 až 1938.
V Darkovičkách se naši žáci spolu s průvodci podívali do pěchotního srubu a mohli se tak seznámit s jeho vnitřním vybavením a jeho okolí.
Na Hrabyni naši žáci absolvovali edukační program nazvaný "Zvířata ve válkách", kde se dozvěděli spoustu překvapivých zajímavostí.
V památníku 2. světové války se naši žáci přenesli do válečného období.
Zážitkem pro většinu se staly sádrové modely dětí v nadživotní velikosti, které byly předlohou pro bronzové sousoší umístěné v Památníku Lidice. Od června 2016 tvoří sádrové sousoší lidických dětí emotivní část stálé expozice památníku s názvem Doba zmaru a naděje.
Výjezd k projektu "Poznej své okolí" se uskutečnil ve čtvrtek 2. 5. 2019.
Den poté, tedy v pátek 3. 5., děti zpracovávaly získané informace a zážitky ve školních lavicích.
Výsledky jejich celodenní práce jsou ke zhlédnutí v jednotlivých třídách.