Slavnost Slabikáře - projektový den 1. tříd

čtenář 1

Pondělí 4. 11. 2013 byl pro děti 1. tříd dnem slavnostním. Čekal na ně totiž Den Slavnosti Slabikáře v podobě projektového vyučování.
Děti celé dopoledne plnily úkoly zadané na pracovních listech. Po úspěšném splnění každého úkolu postupovaly pomyslnou cestičkou v podobě malovánky až k získání Slabikáře.
Všechny děti čekaly s rozzářenýma očima, co se bude dít a jak náročné budou pro ně dané úkoly.
První pracovní list ověřil zrakové vnímání, při kterém děti vyhledávaly zadaný tvar písmenka. Správné rozlišení písmen a jejich vybarvení ukázalo, zda zvládly 1. část úkolu.
Na druhém pracovním listě si děti zopakovaly vytleskáváním slabiky, jejich počet v daném slově, ale i správné určení hlásek na začátku i na konci slov pomocí sluchu

čtenář

Třetí pracovní list byl zaměřený na vyhledávání dvojic slabik  kamarádů  – spojování velkých a malých písmen.
Na posledním pracovním listě si děti připomněly analýzu i syntézu slov – rozkládaly slova na hlásky a ty zaznamenávaly – zapisovaly do mřížek (rámečků). Po skončení úkolu již všechny děti netrpělivě čekaly na svoji 1. knížku – Slabikář.
Na cestě za Slabikářem dětem drželi palce skřítkové, kteří s nimi bydlí ve třídě. Skřítkové Michal a Jakub z 1. A a Rákosníček z 1. B. Všechny děti pilně pracovaly a zaslouží si velkou pochvalu :)

Paní učitelky z 1. tříd přejí všem svým žáčkům hodně úspěchů na cestě za poznáním.