Velká výprava do Rýmařova

běžci

V pátek 5. 5. 2017 jsme vyrazili autobusem do Rýmařova na atletický pětiboj. Dvacet atletických nadějí se vydalo na svoji první velkou atletickou soutěž. Soutěžilo se v tzv. atletickém pětiboji složeném z těchto disciplín: kliky (2 min), trojskok, přeskoky přes švihadlo (2 min), hod medicinbalem, běh na 1000 m. Tyto disciplíny jsou součástí atletické soutěže OVOV – Odznak všestrannosti olympijských vítězů, jejímž cílem je zvyšovat pohybové aktivity dětí a pomoci jim získat lásku ke sportu. OVOV podporují naši olympionici a pro náš kraj je garantem Šárka Kašpárková, držitelka olympijské medaile a mistryně světa ve trojskoku. Žáci tak viděli slavnou sportovkyni na vlastní oči.
Páteční počasí zpočátku závodníkům přálo, slunce svítilo a všichni bojovali ze všech sil. Bohužel některým tréma podrážela nohy. V okamžiku, kdy se první skupina běžců postavila na start závěrečné disciplíny – běhu na 1000 m, spustil se déšť a znepříjemnil běh všem zúčastněným.
Konečně zase vysvitlo slunce a my čekali na vyhlášení výsledků. Soutěžily mezi sebou jednotlivé týmy a také jednotlivci. Závodníci byli rozřazeni do kategorií podle svého ročníku narození a mohli se probojovat do krajského finále. Bohužel v letošním roce se to ani jednomu z našich žáků nepovedlo, ale co není letos, může být příští rok.
Co do pořadí se ve své kategorii nejlépe umístila naše nejmladší zástupkyně Kristýna Lantová (5. A) na 6. místě. Dalším nejlepším umístěním je 7. místo Kristýny Krpcové (6. tř.) a 8. místo Venduly Krasulové (7. tř.). Celkově se mezi sebou utkalo přes 200 závodníků. Ovšem pokud se podíváme na získané body za předvedené výkony, tak nejvíce bodů získala Vendula Krasulová (3042 b.), Kristýna Krpcová (2793 b.), Tomáš Kret (2642 b.), Tomáš Kocourek (2594 b.), Alexandra Snopková (2561 b.), Patrik Jedlička (2551 b.), Erik Glamoš (2498 b.), Daniela Polednová (2468 b.), Ester Žišková (2453 b.) a Alena Raková (2430 b.). Družstvo školy ještě tvořili další závodníci: Robin Černoch, Pavel Černík, Antonín Pražák, Šimon Buťák, Denisa Vaňková, Vanesa Speváková, Vendula Žižková, Tereza Sobotíková, Jana Ledabylová, Kristýna Lantová. Celkově se družstvo Horního Benešova umístilo na 9. místě.
Všem závodníkům patří velký dík za předvedené výkony a věřím, že příští rok se už některému z nich podaří probojovat se do krajského finále. A proto milí žáci, běhejte, skákejte a všemožně využívejte atletického hřiště, ať jste rychlejší a zdatnější v příštím roce.

Mgr. Zuzana Holušová