Soutěž "O nejkrásnější vánoční stromeček a betlém"

V letošním školním roce se uskutečnil již 14. ročník soutěže:
"O nejkrásnější vánoční stromeček a betlém"
Děti, žáci a žákyně MŠ, ŠD, 1. A + 1. B, 2. tř., 3. tř., 4. A + 4. B, 5. tř., 6. tř., 7. tř., 8. A + 8. B a 9. tř. začali vyrábět ozdůbky a postavičky již v měsíci říjnu. Snažili se, aby právě jejich stromeček, který vyráběli menší žáčci, a betlémy, které vyráběli žáci z vyšších ročníků, byly co nejoriginálnější, nejzajímavější, nejpěknější a nejnápaditější, prostě ty nej.

Soutěžilo se ve třech kategoriích:
1. kategorie stromečky: MŠ, ŠD, 1. A + 1. B, 2. třída
2. kategorie stromečky: 3. třída, 4. A, 4. B, 5. třída
3. kategorie betlémy: 6. třída, 7. třída, 8. A a 8. B, 9. třída
Myslím, že se jim to určitě podařilo a všichni tak připravili porotě velmi těžké rozhodování. Porota měla 25 členů. Po dlouhém přemýšlení nakonec rozhodla takto:

KATEGORIE 1. - stromečky

Zlaté pásmo2. třída
stříbrné pásmoŠD
Bronzové pásmo1. A + 1. B
Brambůrkové pásmo

KATEGORIE 2. - stromečky

Zlaté pásmo4. A
stříbrné pásmo3. třída
Bronzové pásmo5. třída
Brambůrkové pásmo4. B

KATEGORIE 3. - betlémy

Zlaté pásmo6. třída
stříbrné pásmo8. A + 7. třída
Bronzové pásmo9. třída
Brambůrkové pásmo8. B

Soutěžící byli slavnostně vyhodnoceni na náměstí u příležitosti Rozsvícení vánočního stromečku, které se konalo 29. 11. 2019. Odměna pro celou třídu bude předána na třídních vánočních besídkách v pátek 20.12.2019.
Všem soutěžícím, p. učitelkám, p. vychovatelkám, SRPDŠ a Městu Horní Benešov velice děkujeme, těšíme se na příští Vánoce a vzájemnou spolupráci, přejeme klidné a spokojené vánoční svátky a šťastný nový rok 2020.

Mgr. Eva Krsková