Tip na pěknou knížku

Triptych HOLKY NA VODÍTKU - Ivona Březinová

Každá z těchto knih vás dokáže zaujmout něčím jiným a pomůže vám nahlédnout do světa tří holek, které si jedním špatným rozhodnutím velice jednoduše zpackají život a do svých problémů spadnou tak hluboko, že cesta ven je tím nejtěžším.

alice

Jmenuji se Alice

je jedna z knih této trilogie a vypráví o mladé inteligentní gymnazistce Alici, které rodiče nalajnovali život. Na diskotéce se dostane k drogám a tím roztočí divoký narkomanský život, ze kterého se ale velmi těžko dostává ven...

ester

Jmenuji se Ester

je další knihou této velmi nadějné a uvědomělé spisovatelky. Spisovatelka zde popisuje příběh gamblerky Ester, která využívala pohostinství rodinného přítele, aby mohla hrát automaty. Po nějakém čase pozná Kristiána, který je ale slepý. Ester se do něj zamiluje. Ale po nějaké době se dostane do takového stavu, že mu začne krást věci, aby měla peníze na automaty...a stejně jako Alice se dostává na samé dno...

martina

Jmenuji se Martina

je pro změnu příběh, který se vyhýbá okruhům zavislostí. Martina je totiž bulimička. Nelíbí se jí, jak vypadá a její matka jí navíc neustále omílá, že musí být hubená a oblíbená, tak začne Martina kopírovat matčiny diety až nakonec přestane jíst a onemocní bulimií. Ale zjistí, že i do holky jako ona se může někdo zamilovat a i když jí její přítel dost pomáhá, cesty osudu jsou nevyzpytatelné.

Všechny tyto tři dívky ve svém, už dá se říci, nejhorším stádiu, přebývají ve stejné léčebně a jejich příběhy se čas od času prolínají.
Knihy jsou rozhodně velmi zajímavé, poučné a donutí zamyslet se...

PhDr. Jana Semerová

<< Zpět

© Základní škola Horní Benešov
web & design: Lenka Kuchařová 2010 e-mail: kucharova.zshb@seznam.cz