Zpívali jsme pro UNICEF

unicef 1

Náš školní sboreček se letos připojil k mnoha sborům v České republice, které zpívaly v první jarní den pro UNICEF – projekt Dobrý start do života. Vstupné bylo 50,- Kč a náš koncert se konal v Kongresovém sále, který jsme měli pronajatý zdarma. Na úvod koncertu zpívaly nejstarší zpěvačky sboru z osmé a deváté třídy, následovala Adélka Kozelková s písněmi Lucie Vondráčkové a největší část vystoupení patřila celému sboru. Zazněly písně od Čechomoru, Tomáše Kočka a orchestru, skupiny Kryštof, Jaromíra Nohavici a dalších. Sál byl zaplněn a posluchačům patří velký dík, protože na vstupném vybraná výsledná částka se vyšplhala na úžasných 5 210 korun. Částka byla zaslána na účet organizace UNICEF.

Děkuji moc všem za pomoc s organizací koncertu.

Mgr. Beata Dostálová

Co se za vybrané vstupné nakoupí?

Za peníze, kterými posluchači přispěli při vstupu na koncert, se nakoupí například tyto předměty/balíčky:

• kostka mýdla (1 ks = cca 3 Kč),
  • výbava porodní asistentky pro 1 bezpečný porod (těhotenský stetoskop a sterilní chirurgický oděv; 1 sada = 110 Kč),
  • očkování proti neonatálnímu tetanu pro těhotnou ženu (3 dávky vakcíny, jehla, box pro bezpečnou likvidaci biologického materiálu = 13 Kč),
  • test na zjištění HIV (2 ks dostačující pro 1 budoucí matku = cca 30 Kč),
  • základní antibiotika pro novorozence (pro 1 dítě = cca 8 Kč),
  • očkování proti spalničkám (vakcína pro 1 dítě = cca 9 Kč),
  • očkování proti dětské obrně (vakcína pro 1 dítě = cca 14 Kč),
  • registrace při narození, vč. zkráceného rodného listu (pro 1 dítě = cca 25 Kč),
  • hřejivá vlněná deka (1 ks = 156 Kč),
  • porodní lůžko pro sterilní a bezpečný porod (1 ks = 14 409 Kč),
  • tablety Aquatabs na čištění vody (1 tableta k vyčištění 4 - 5 litrů vody = cca 9 Kč),