Zápis do první třídy pro školní rok 2019 - 2020

zápis 01

V letošním roce jsme pro děti přichystaly zápis do 1. třídy na školní rok 2019/2020 na téma "Kolik večerníčků znáš?" a připravily jsme jej na pátek 5. dubna 2019.
Zápis se konal tradičně v budově 1. stupně naší základní školy.
Jako každým rokem je nejdůležitějším zjištěním správná výslovnost dětí a úroveň komunikačních dovedností. Děti se neostýchaly zazpívat písničky a přednést i nějakou tu básničku.

zápis 02

Děti si vyzkoušely grafomotorické prvky, které pro ně byly přichystány na několika pracovních listech. Mohly si vybrat mezi Malou čarodějnicí a jejími blesky, Rákosníčkem a jeho koly v rybníčku, Krtečkem a jeho kopečky, Motýlem Emanuelem a jeho vlnkami, Cipískem házícím šiškou a Kocourem ze Škubánka a jeho šikmými čarami.
U těchto činností děti ukázaly, jak správně drží tužku a s jakou lehkostí dokáží prvek na papír provést.
Jemnou motoriku si děti prověřily na skládání papírové čepice z novin, kterou si pak odnesly na památku domů.

zápis 03

Pohybovou zdatnost prokazovali budoucí prvňáčci podlézáním i přelézáním společně s Cipískem v lese, u Večerníčka házeli míčky na cíl, panáka si zaskákali u Macha a Šebestové, u Rákosníčkova rybníčku si zahráli na žabky a chůze po lavičce je dovedla až k Pařezové chaloupce. Činnosti se dětem líbily a byla na nich vidět radost a nadšení.
Během zápisu se ukázala i jejich soustředěnost, pozornost a spolupráce, která je při vstupu do školy stejně tak důležitá jako sociální zralost.

Děti si odnesly krásné dárečky v podobě Večerníčka jako stojánku na tužky, dostali nějaké sladkosti a obdrželi upomínkové listy. Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravě a hladkém průběhu zápisu, velmi děkujeme!

učitelky 1. stupně ZŠ

Fotografie ze zápisu naleznete zde >>