Školní fórum

Prostřednictvím Školních fór se naše společnost snaží povzbuzovat mladou generaci k aktivnímu zapojení do života škol i obcí. V loňském roce jsme se za tímto účelem sešli v kongresovém sále v Horním Benešově poprvé a letos jsme se účastnili 2.ročníku uvedené akce.

Školní fórum tak nabídlo v pondělí 20.5. našim žákům od 5. do 9.třídy možnost vyjádřit se k životu ve škole a ve městě.

Za přítomnosti ředitele školy Mgr. Zdeňka Žandy, MBA. a starosty města Ing. Pavla Königa se mladší i starší žáci vyjádřili k tomu, co se jim ve škole i ve městě líbí, a co by rádi změnili, popř. vylepšili.

Děti hodnotily velmi kladně vybavení školy (interaktivní tabule v učebnách, nové dveře v interiéru budovy 2.stupně, chutné obědy ve školní jídelně, výběr ze dvou jídel apod.) Ve městě se všem líbí informační centrum s knihovnou, spousta obchodů, možnost sportovního vyžití, akce města apod.

A co by děti rády změnily? Všichni preferují výstavbu skateparku, vybudování cyklostezky směrem na Životice, více zeleně ve městě, omezení rychlosti na hlavní silnici atd.

Náměty žáků byly konstruktivní, děti během dopoledne odvedly kus dobré práce a všichni věří, že alespoň některým jejich požadavkům jak škola, tak i město vyhoví.